SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

21 proc. Polaków korzysta z Internetu

Jak wynika z badania Interbus przeprowadzonego przez TNS OBOP w lipcu, sierpniu i wrześniu 2003 roku - 27% badanych zadeklarowało dostęp do Internetu, a 5% spośród tych, którzy nie posiadają takiego dostępu planuje go uzyskać na przestrzeni najbliższych 6 miesięcy. W tym okresie 21% badanych korzystało z Internetu raz w miesiącu lub częściej.

Dostęp do Internetu w ostatnim kwartale deklaruje aż 42% respondentów z największych miast (wielkość powyżej 500 000 mieszkańców), a tylko 16% mieszkańców wsi. Z badania wynika, że możliwość dostępu do Internetu nadal zależy od miejsca zamieszkania badanych.

Najczęściej wymienianymi spontanicznie przez internautów portalami i serwisami internetowymi w okresie od lipca do września były:

 • Onet (wymieniony spontanicznie przez 70,4% badanych),
 • Wirtualna Polska (60,2%),
 • INTERIA.PL (37,4%),
 • Gazeta Wyborcza (25,9%)
 • Radio Zet (15,9%)
 • RMF FM (15,8%).

  Po zaprezentowaniu badanym znaków graficznych (logo) poszczególnych portali i serwisów, najbardziej znanym okazało się logo Onetu (znajomość wspomagana na poziomie 95,8%), następnie Wirtualnej Polski (90,9%) i INTERII.PL(76,7%). Na dalszych pozycjach znalazły się portale: Gazety Wyborczej (63,5%), RMF FM (49%) i Ery (46,6%).

  Z badania Interbus wynika także, że w omawianym okresie internauci najczęściej korzystali z portalu Onet (69,9% internautów deklaruje korzystanie w miesiącu poprzedzającym badanie), następnie z Wirtualnej Polski (65,1%), INTERII.PL (33,4%) i Gazety.pl (29,6%).

  Przedstawione powyżej wyniki pochodzą z ciągłego badania Interbus zrealizowanego w miesiącach lipiec-sierpień 2003 roku przez TNS OBOP na reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski powyżej 15 roku życia. W sumie w trzech falach zrealizowano 3011 wywiadów.
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: 21 proc. Polaków korzysta z Internetu

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl