SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

28 tys. nakazów o dane użytkowników Facebooka, 220 w Polsce

W drugiej połowie ub.r. Facebook otrzymał od administracji różnych państw 28,1 tys. nakazów przekazania danych o kontach 39,3 tys. użytkowników portalu. W Polsce zgłoszono 220 takich wniosków dotyczące 192 profili, a w 34 przypadkach Facebook udostępnił dane.

Article

Zdecydowanie najwięcej próśb o dane użytkowników Facebooka zgłoszono w USA - 12,6 tys. takich wniosków dotyczyło 18,7 tys. profili. W Indiach portal otrzymał 3,6 tys. próśb o dane 4,7 tys. użytkowników, w Wielkiej Brytanii - 1,9 tys. wniosków o dane 18,7 tys. użytkowników, we Włoszech - 1,7 tys. wniosków o dane 2,6 tys. internautów, w Niemczech - 1,7 tys. wniosków o dane 1,9 tys. użytkowników, a we Francji - 1,7 tys. wniosków o dane 1,8 tys. użytkowników.

W USA aż w 81 proc. przypadków portal udostępnił te dane, a w Wielkiej Brytanii - w 71 proc. W Indiach i Włoszech ten wskaźnik wyniósł nieco ponad 50 proc., we Francji 34 proc., a w Niemczech 38 proc.

W Polsce Facebook otrzymał 220 takich wniosków dotyczących 192 profili. W 34 przypadkach portal przekazał odpowiednie dane.

Portal wyjaśnia, że takie nakazy są do niego kierowane najczęściej w ramach dochodzeń dotyczących różnego rodzaju przestępstw. Organom ścigania czasami przekazywane są tylko podstawowe informacje (imię i nazwisko właściciela profilu, data jego założenia), a czasami bardziej szczegółowe (numery IP, treści zamieszczane na profilu).

Po raz pierwszy Facebook statystyki przekazywania danych organom administracji państwowej udostępnił w sierpniu ub.r.: w pierwszym półroczu portal otrzymał 38 tys. takich wniosków i większość rozpatrzył pozytywnie (zobacz szczegóły).

Obecnie Facebook podał też, ile w poszczególnych krajach otrzymał w drugiej połowie ub.r. rządowych wniosków o zablokowanie lub usunięcie pewnych treści. Zdecydowanie najwięcej takich próśb zgłoszono w Indiach i Turcji - odpowiednio 4,8 i 2 tys. zł. Z pozostałych krajów ponad sto wniosków napłynęło jeszcze tylko z Pakistanu (162) i Izraela (113). Polska administracja nie skierowała żadnego takiego wniosku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 28 tys. nakazów o dane użytkowników Facebooka, 220 w Polsce

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Fuckbook.
17 11
odpowiedź
User
Sandra
Świat jest PORĄBANY ! z tą wszędobylską INWIGILACJĄ ! ludzi
11 10
odpowiedź
User
Jabberwocky
Pomijam to ze mam profil na szajsbuku tylko dlatego że w wielu miejscach trzeba się logować zeby poczytać wpisy, to chciałbym się dowiedzieć gdzie pan(pani) redaktor kończyła szkoły że pisze tak:
"Z pozostałych krajów ponad sto wniosków napłynęło jeszcze tylko z Pakistanu (162) i Izraelu (113). "
Z IZRAELU????? Na litość bogów, miał Słonimski rację pisząc swoje "O drażliwości żydów".
9 8
odpowiedź