SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

3 mln Polaków zalega z abonamentem. Są winni już 2,3 mld zł

Zaległości Polaków z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego wyniosły na koniec ub.r., niemal 2,265 mld zł. Ponad 2,9 mln osób zalegało z płatnością dłużej niż miesiąc - podała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Jak wynika z danych KRRiT zarejestrowany odbiornik radiowy lub telewizyjny ma w domu ponad 6,9 mln osób (gospodarstw domowych w Polsce jest ok. 13 mln). W ciągu 2012 roku liczba ta poszła do góry o 42 tys. Dla porównania, na koniec 2008 roku zarejestrowany odbiornik posiadało jednak ponad 7,3 mln abonentów.

Abonament powinno płacić jednak tylko 4,2 mln osób, bowiem ponad 2,7 mln jest zwolnionych z tej opłaty. Z danych KRRiT wynika, że opłatę abonamentową reguluje tylko niecałe 1,3 mln abonentów, w tym prawie 1,1 gospodarstw domowych i 192 tys. firm i instytucji. Oznacza to, że aż 2,9 mln abonentów zalega z opłatami. Ich średnia zaległość to 773,78 zł. W ciągu roku liczba opłacających spadła o 54 tys. Od końca 2005 r. abonamentowe zaległości Polaków wzrosły o ponad 1,5 mld zł (w tym w ub.r. zwiększyły się o 125 mln zł).

W 2012 roku media publiczne z abonamentu otrzymały 563,2 mln zł (prognoza KRRiT zakładała wpływy o 93 mln zł niższe). Do TVP trafiło 253,9 mln zł, zaś spółki radiofonii publicznej 309,3 mln zł. To więcej niż w poprzednich latach, ale zdecydowanie mniej niż np. 10 lat temu.

Dołącz do dyskusji: 3 mln Polaków zalega z abonamentem. Są winni już 2,3 mld zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sprawiedliwy
Skończcie już nieroby okradać tych ludzi. Za tą sytuację podziękują PO w najbliższych wyborach. !!!
odpowiedź
User
premier
premier powiedział żeby nie płacić, to nie płacą.
odpowiedź
User
sprawiedliwy
Zamilcz łajzo abonament RTV to nie sprawa PO gamoniu, 20 lat temu PO nie było u władzy
odpowiedź