SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„3 Wymiary Gitary” w miejsce programu Artura Orzecha, „Trzecia Strona Księżyca” ma wrócić wiosną

W wiosennej ramówce radiowej Trójki pojawi się program „Trzecia Strona Księżyca” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z kolei w najbliższą środę na antenę - po 15 miesiącach nieobecności - wrócą „3 Wymiary Gitary” prowadzone przez Piotra Barona. Zastąpią program Artura Orzecha „Trzy kontynenty”.

Wiktor Świetlik, fot. PR24/MRArticle

Na początku września br. audycja „Trzecia Strona Księżyca” po jedenastu latach zniknęła z anteny Trójki. Wcześniej była emitowana tuż po północy, w nocy z wtorku na środę. Prezentowano w niej muzykę z gatunków dark wave, dream pop, ethereal, neofolk, muzyka elektroniczna czy industrial. Autorami audycji od samego początku jest dwóch krakowskich dziennikarzy: Marek Starzyk i Grzegorz Połatyński.

Zdjęcie „Trzeciej Strony Księżyca” z anteny wywołało krytykę wiernych słuchaczy, a dyrektor stacji Wiktor Świetlik mówił nam wówczas: - Okazało się, że audycja ma może mniej fanów, za to bardzo wiernych. Dlatego zdecydowałem, że zastanowimy się poważnie nad powrotem tej audycji na antenę. Jednakże nie wcześniej niż w styczniu 2018 roku.

Słuchacze, skupieni wokół fanpage’a stacji, zebrali ponad 3,5 tys. podpisów pod petycją o przywrócenie jej na antenę i pod koniec zeszłego tygodnia stawili się z nimi w siedzibie Trójki. Świetlik przyjął ich i obiecał ponownie, że rozważy powrót „Trzeciej Strony Księżyca” na antenę. - Naprawdę fajnie pogadaliśmy o Radiu, nocnych audycjach i TSK. Petycja - Wasze piękne wpisy i ponad 3,5 tysiąca podpisów - zrobiły wrażenie, zostawiliśmy też dyrektorowi trzy baloniki TSK z 10-tych urodzin na pamiątkę. Jesteśmy dobrej myśli! - napisali zwolennicy audycji na Facebooku.

Wiktor Świetlik w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przyznaje, że rozmowy o ponownej emisji programu są w toku. - Posuwają się do przodu, znajdujemy wspólny język z słuchaczami. Myślę, że wrócimy do tego tematu przy konstruowaniu przyszłorocznej, wiosennej ramówki - mówi.

W najbliższą środę na antenę Trójki wróci natomiast audycja Piotra Barona „3 Wymiary Gitary”, która zniknęła z ramówki stacji w czerwcu, 2016 roku, po niemal pięciu latach obecności. - Audycja będzie nadawana w środy, po godzinie 22-giej, w miejsce programu Artura Orzecha „Trzy kontynenty” - informuje nas Wiktor Świetlik.

Baron ze swoim programem, poświęconym różnym wariantom gitarowej muzyki, zastąpi Artura Orzecha, który w połowie listopada pożegnał się z Trójką.

Według danych Radio Track od sierpnia do października br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „3 Wymiary Gitary” w miejsce programu Artura Orzecha, „Trzecia Strona Księżyca” ma wrócić wiosną

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
balonik na druciku
Szkoda, że również przy tej dyrekcji nie zanosi się na solidne "przewietrzenie" Trójki. Miałem wielkie nadzieje na początku 2016 roku, że może Trójki będzie się dało słuchać, ale ani Adam Hlebowicz, ani Wiktor Świetlik nie "przewietrzają" Trójki w taki sposób, jaki mi się marzył. Adam Hlebowicz niby wprowadził kilka pozytywnych zmian do ramówki, kilka konserwatywnych audycji z konserwatywnymi dziennikarzami, ale to była tylko kropla w morzu potrzeb. Wiktor Świetlik na razie w ogóle niczym szczególnym mnie nie ucieszył. Po co było "przewietrzać" "Trzecią stronę księżyca", żeby po kilku miesiącach ją "wwietrzać" z powrotem po żądaniach kilku tysięcy słuchaczy? Takie ni przypiął, ni przyłatał... Po co audycje publicystyczne z godziny 15:00 przesuwano na 23:00? Pytań jest wiele, a nadziei na solidne "przewietrzenie" Trójki już nie mam, przynajmniej za tej dyrekcji. Trzeba kogoś z dużą odwagą, żeby zmienić Trójkę o 180 stopni, całkowicie odcinając się od tego, czym to nieporozumienie było przez ponad pół wieku i nastawiając się na zupełnie innego, bardziej konserwatywnego słuchacza. Może jeszcze kiedyś się doczekam, ale chyba nie w ciągu najbliższego roku czy dwóch lat.
odpowiedź
User
lradio
Świetny pomysł, program o muzyce rockowej która jest obecnie w Polsce i na świecie bardzo niszowym gatunkiem. Doskonały ruch i idealne miejsce (publiczne radio) na program którego nikt nie będzie słuchał.
odpowiedź
User
non-profit
2017-11-28 07:12 Świetny pomysł, program o muzyce rockowej która jest obecnie w Polsce i na świecie bardzo niszowym gatunkiem. Doskonały ruch i idealne miejsce (publiczne radio) na program którego nikt nie będzie słuchał.

Będę polemizował z tym stwierdzeniem.
Oczywiście muzyka rockowa nie jest tak popularna jak pop, ale przesadą jest nazywanie jej bardzo niszowym gatunkiem jest na pewno grubą przesadą. Słuchają jej miliony. Są gatunki o wiele bardziej niszowe.

Problemem muzyki rockowej jest to, że jest ona z założenia lewacka. Została wymyślona kilkadziesiąt lat temu, żeby zaspokoić potrzeby trudnej zbuntowanej młodzieży, która - jak to się mówi - "olewała system", bo nie akceptowała konserwatywnego systemu wartości. Niestety taka muzyka, odkąd tylko pamiętam, zawsze była prezentowana w Trójce w olbrzymich dawkach, przez co to radio było zawsze niestrawne dla konserwatywnych słuchaczy.
odpowiedź