SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

30% klientów radiowego internetu

W kwietniu operator uruchomił kolejne stacje bazowe: w Kielcach i Tarnowie Podgórnym

Z dostępu poprzez łącza radiowe GTS Internet Partners korzysta już znaczna część klientów firmy, a zasięg obejmuje w sumie 12 miast w Polsce. “Obserwujemy, że liczba chętnych na korzystnie z dostępu do sieci Internet drogą radiową stale rośnie. Od dłuższego czasu technologia ta zyskuje na znaczeniu jako alternatywa dla łączy naziemnych, szczególnie w obliczu wzrastających trudności w korzystaniu z kabli miedzianych”, komentuje Maciej Janas, Członek Zarządu odpowiedzialny za strategię w GTS Internet Partners.

Usługa radiodostępu w GTS Internet Partners skierowana jest do klientów instytucjonalnych w dużych aglomeracjach miejskich. Usługa dostępu do Internetu drogą radiową została wprowadzona przez GTS Internet Partners w maju 2002 roku i do tej pory objęła swym zasięgiem klientów z Warszawy, Łodzi, Szczecina, Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Koszalina, Katowic, Krakowa, Poznania i okolic oraz Wrocławia. Od połowy kwietnia z usług drogą radiową mogą korzystać również mieszkańcy Kielc i Tarnowa Podgórnego, o ile znajdują się w promieniu 10 km od centrum miasta.

GTS Internet Partners planuje dalsze inwestycje w rozwój infrastruktury radiowej w kolejnych miastach w Polsce, co w efekcie ma zaspokoić ciągle wzrastające zapotrzebowanie na alternatywne, bezprzewodowe systemy transmisyjne. Najbliższe plany zakładają uruchomienie stacji bazowych w Toruniu, Gorzowie, Zielonej Górze, Kaliszu oraz Bielsku-Białej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 30% klientów radiowego internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl