SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Warner Bros. Television tworzy serialowy prequel filmu „300”. Wszystko co wiemy o nowej produkcji

Amerykański serwis Variety poinformował, że prace nad serialem „300” są na wczesnym etapie produkcji w Warner Bros. Television.

Film „300”, rok 2006, reż. Zack Snyder Film „300”, rok 2006, reż. Zack Snyder

Szczegóły scenariusza są opracowywane, ale źródła serwisu podają, że serial ma być prequelem filmu z 2006 roku. Obecnie nie ujawniono jeszcze nazwiska scenarzysty, ani platformy, która miałby serial pokazywać.

Zack Snyder, który reżyserował i współtworzył „300”, prowadzi rozmowy na temat wyreżyserowania całości i produkcji wykonawczej serialu. Deborah Snyder, była producentką wykonawczą filmu „300”, i również powróci pod szyldem firmy Stone Quarry, którą prowadzi wraz z Zackiem Snyderem. Wesley Coller ze Stone Quarry będzie zaangażowany w pracę nad serialem, a Gianni Nunnari, Mark Canton i Bernie Goldmann - producenci filmu „300” - aktualnie prowadzą rozmowy z WBD o powrocie na plan nowego serialu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przedstawiciele WBTV odmówili komentarza amerykańskim mediom.

Film „300” oparty był na komiksie o tym samym tytule autorstwa Franka Millera i Lynn Varley, który sam w sobie luźno opierał się na wydarzeniach historycznych, czerpiąc również inspirację z filmu „300 Spartan” z 1962 roku.

W filmie Leonidas, król Sparty, przewodzi elitarnej grupie żołnierzy walczącej ze znacznie większą armią Kserksesa I z Persji. Gerard Butler zagrał Leonidasa, a Rodrigo Santoro wcielił się w rolę Kserksesa. W obsadzie znaleźli się także Lena Headey, David Wenham, Dominic West, Vincent Regan, Tom Wisdom i Michael Fassbender. Obraz okazał się ogromnym sukcesem generując ponad 450 mln dolarów zysku na całym świecie przy budżecie wynoszącym około 65 mln dolarów. Zainspirował również liczne parodie, w tym „Poznaj moich Spartan” z 2008 roku oraz odcinek „South Park” zatytułowany „D-Yikes!”.

Kontynuacja filmu, „300: Początek imperium”, miała swoją premierę w 2014 roku. Oparta była na komiksie Millera „Kserkses”, a Snyder ponownie współtworzył scenariusz, ale już nie reżyserował. Powróciło wielu członków pierwszej obsady, w tym Headey i Santoro, a główną rolę Themistoklesa zagrał Sullivan Stapleton. Obraz spotkał się z mniejszym uznaniem niż oryginał, ale i tak zarobił 337 mln dolarów na całym świecie przy budżecie wynoszącym 110 mln dolarów.

Nie jest znana obsada ani szacunkowa data premiery powstającego serialu.

Dołącz do dyskusji: Warner Bros. Television tworzy serialowy prequel filmu „300”. Wszystko co wiemy o nowej produkcji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
Ciekawe jak to się ideologicznie ułoży z dotychczasowym wpuszczaniem nielegalnych w rekordowych ilościach.
Czyżby nagle zamkną granice jak u nas robi obrotowy Donald?
0 1
odpowiedź
User
Kriss
Ciekawe jak to się ideologicznie ułoży z dotychczasowym wpuszczaniem nielegalnych w rekordowych ilościach.Czyżby nagle zamkną granice jak u nas robi obrotowy Donald?
O czym ty kmiocie prawisz?
0 0
odpowiedź