SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

300 tys. zł kary dla TVN za “Rozmowy w toku” o “przypadkowym seksie”

Telewizja TVN musi zapłacić 300 tys. zł kary za łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie ochrony małoletnich w programie “Rozmowy w toku” - orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Sąd podtrzymał stanowisko Sądu Okręgowego z 2011 roku, który oddalił wówczas odwołanie TVN od decyzji przewodniczącego KRRiT, nakładającej na spółkę karę w wysokości 300 tys. zł.

Wspomniana decyzja o karze dotyczyła audycji ,,Rozmowy w toku” pt. ,, Najlepsza na świecie jest miłość w klozecie”, która została wyemitowana 4 października 2010 r. o godz. 15.55 czyli w tzw. czasie chronionym (6.00-23.00), oznaczona symbolem “od lat 12”. Omawiano w niej tematykę ,,przypadkowego i szybkiego seksu”.

Przeprowadzona przez KRRiT analiza wykazała, że audycja zawierała treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich. Prezentowane w audycji relacje młodych kobiet o prowadzonym przez nie życiu seksualnym stanowiły bowiem obraz współżycia seksualnego sprzeczny z moralnością i dobrem społecznym.

Wydany przez Sąd Apelacyjny wyrok jest prawomocny. Karol Smoląg, rzecznik prasowy Grupy TVN, poinformował nas, że TVN zdecyduje czy złoży kasację po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. przewodniczący KRRiT nałożył na TVN kolejną karę w wysokości 250 tys. zł za emisję odcinków “Rozmów w toku” , które zawierały treści wulgarne i drastyczne oraz były emitowane o nieodpowiedniej porze i niewłaściwie oznaczone. Chodziło o programy zatytułowane: „Po co talent, po co szkoła - ja pozować będę goła!” „Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?”  „Na randkach spotykam samych zboczeńców!”  oraz „Popatrz na mnie! Widzisz przed sobą pustaka?” (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: 300 tys. zł kary dla TVN za “Rozmowy w toku” o “przypadkowym seksie”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Autorytet Moralny
Czyżby za mało entuzjastycznie wypowiadali się o "reformie" OFE ?
odpowiedź
User
Pseudo Autorytet Moralny
Tak, w październiku 2010 roku źle wypowiadali się o reformie OFE w rozmowach w toku... Co w ogóle ma piernik do wiatraka? Czasem warto odłączyć sobie internet na kilka dni - dla higieny mózgu.
odpowiedź
User
...
brawooooo ale kara to zdecydowanie za mala
odpowiedź