SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje 321sprzedane.pl, nowy serwis handlu używanymi autami ze wsparciem Grupy OLX. „Na początek w Warszawie”

Pod koniec listopada wystartuje 321sprzedane.pl, nowa platforma handlu używanymi samochodami. Według zapowiedzi serwis będzie działać inaczej niż znane dotychczas rozwiązania - jego operatorem jest Frontier Car Group, w którą niedawno 400 mln dolarów zainwestowała należąca do Naspersa Grupa OLX. - Pierwszy punkt obsługi i wyceny pojazdów zostanie otwarty w Warszawie, do wiosny w stolicy będzie około siedmiu takich stacji - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Alex Kartsel, szef 321sprzedane.pl.

Article

W maju 2018 r. należąca do koncernu Naspers Grupa OLX poprzez swój wehikuł inwestycyjny kupiła udziały we Frontier Car Group (FCG) za 89 mln dol. W połowie listopada na kolejny pakiet udziałów firmy wydała 400 mln dol. Frontier Car Group została wyceniona na ok. 700 mln dolarów. Grupa OLX stała się jej największym udziałowcem, ale nie ma pakietu kontrolnego.

Najpierw wycena, później sprzedaż

Teraz FCG zamierza uruchomić w Polsce swoją lokalną wersję serwisu internetowego pod nazwą 321sprzedane.pl. Na platformie poświęconej handlowi używanymi samochodami zostanie zastosowany opracowany przez FCG niespotykany w naszym kraju model zakupu i sprzedaży aut na rynku wtórnym.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej użytkownik 321sprzedane.pl korzystając z tej platformy może wypełnić formularz dotyczący auta, które chce sprzedać. Na podstawie tych danych zostanie wygenerowana wstępna wycena samochodu.

W kolejnym etapie właściciel auta zgłasza się do wybranego punktu obsługi prowadzonego przez serwis, gdzie fachowcy dokonują dokładnego przeglądu samochodu i ostatecznej wyceny pojazdu. Jeśli właścicielowi odpowiada podana kwota dochodzi do transakcji. Następnie 321sprzedane.pl oferuje zakupiony pojazd innym podmiotom, np. komisom samochodowym.

Na początek Warszawa

Szczegóły związane z wejściem na polski rynek 321sprzedane.pl oraz funkcjonowaniem platformy podaje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl jej szef Alex Kartsel, który wcześniej m.in. kierował polskim oddziałem Taxify.

- 321sprzedane.pl to nowy podmiot na polskim rynku motoryzacyjnym, który rozpocznie swoje działania operacyjne na początku przyszłego tygodnia - wyjaśnia Alex Kartsel. - Pierwszy punkt zostanie otwarty w Warszawie i właśnie na mieście stołecznym, aż do wiosny przyszłego roku, skupione będą nasze aktywności rozwojowe. Wszystkie prace realizowane dotychczas skoncentrowane były na przygotowaniu biznesu do uruchomienia, stąd dostępność strony internetowej i możliwość dokonania wstępnej wyceny pojazdu.

Kartsel informuje, że FCG jest firmą aktywnie działającą na dziesięciu rynkach zlokalizowanych na czterech kontynentach. W każdym kraju serwisy grupy funkcjonują pod własnymi lokalnymi nazwami.

- Nasz biznes obecny jest między innymi w Meksyku, Chile, Nigerii, Indiach czy Pakistanie i wprowadził tam wiele jakości i wygody zarówno w sprzedaży samochodów przez prywatnych właścicieli, jak i dostarczaniu tych zakupionych pojazdów do stale ich poszukujących: właścicieli komisów i salonów samochodów używanych – zaznacza nasz rozmówca. - Inwestycja, a dokładniej wykup udziałów w FCG przez Grupę OLX realizowany od 2018 r. oznacza, że zyskaliśmy szansę na dynamiczny wzrost. Zamierzamy się szybko rozwijać, ale na zakup aut i budowę rozbudowanej sieci stacjonarnej potrzeba kapitału.

Szef 321sprzedane.pl zapowiada, że pierwszy punkt obsługi i wyceny zostanie otwarty za kilka dni w Warszawie przy jednym z centrów handlowych.

- Kolejny w ciągu następnych 2-3 tygodni, również w podobnej lokalizacji – obiecuje Kartsel . - Zależy nam na tym, by otwierać nasze stacje w miejscach łatwo dostępnych. Do wiosny 2020 r. chcielibyśmy, by w stolicy mieć około 6 -7 punktów badania samochodów, do których będzie można przyjechać i docelowo sprzedać swój pojazd wygodnie i od ręki. Zanim do tego dojdzie nasi serwisanci dokonają wyceny na podstawie analizy bardzo wielu zmiennych opisujących stan techniczny pojazdu, a także naszego autorskiego algorytmu opartego o dane transakcji zakupu samochodów.

Jeśli dojdzie do transakcji, 321sprzedane.pl będzie udostępniało zakupiony pojazd na platformę dostępną dla sprzedawców i właścicieli komisów i salonów aut używanych.

- Wiemy, że jednym z największych wyzwań ich pracy jest poszukiwanie samochodów przeznaczonych na sprzedaż, a my chcemy im to ułatwić i być odpowiedzią na ich codzienne problemy - podkreśla Kartsel. - Zwłaszcza że dostarczymy im samochody z prześwietlonym stanem technicznym i prawnym.

Nasz rozmówca zaznacza, że w krajach, w których rozwiązanie FCG już funkcjonuje wyniki są bardzo obiecujące. - Naszym punktem odniesienia są nasi zachodni sąsiedzi, gdzie biznes profilowo podobny do naszego uzyskał 3 proc. udziału w rynku. W praktyce w naszym kraju oznacza to kilkadziesiąt tysięcy samochodów rocznie. Pamiętajmy, że w Polsce rejestrowanych jest każdego roku ponad 1 mln aut używanych. Nowa usługa będzie więc uzupełnieniem wachlarza rozwiązań, którym dysponują zarówno klienci indywidualni chcący sprzedać swoje auto, jak i firmy trudniące się handlem samochodami - zapowiada szef 321sprzedane.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Startuje 321sprzedane.pl, nowy serwis handlu używanymi autami ze wsparciem Grupy OLX. „Na początek w Warszawie”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jakub
Cos jak AaaAuto.
odpowiedź