SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

38 mln Polaków korzysta z bankowości internetowej, 8,7 mln za pomocą smartfonów

Na koniec 2018 r. liczba umów bankowości internetowej przekroczyła w Polsce 38 mln - wynika z najnowszej edycji raportu NetB@nk. Aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej wśród klientów indywidualnych było łącznie 17,2 mln. Znaczący wzrost odnotowano wśród użytkowników mobilnych aplikacji bankowych, których liczba osiągnęła 11,2 mln, w tym 8,7 aktywnie logujących się do serwisu bankowego przez smartfony.

Article

Najnowszy raport NetB@nk wskazuje, że w IV kwartale 2018 r. liczba rachunków klientów indywidualnych mających możliwość korzystania z bankowości elektronicznej osiągnęła liczbę 38,09 mln, z czego 45 proc. (17,22 mln) co najmniej raz w miesiącu loguje się do swojego konta.

W raportowanym przez NetB@nk okresie średnia wartość przelewu wykonywanego przez użytkownika banków wynosiła 938,03 zł i była niższa rok do roku o 107,19 zł. Nieznacznie zmalała także liczba wykonywanych przelewów, która miesięcznie wyniosła średnio 6,3.

W IV kwartale ub.r. wzrosła liczba użytkowników korzystających z dostępu do konta za pomocą urządzeń przenośnych. Według raportu było ich ponad 8,71 mln, co w ujęciu kwartalnym oznacza wzrost o 10,5 proc.

Na koniec IV kwartału ub.r. liczba klientów z sektora MSP posiadających dostęp do bankowości internetowej wynosiła blisko 2,5 mln. Udział aktywnych klientów MSP w łącznej liczbie użytkowników z tego sektora w dalszym ciągu wzrasta z miesiąca na miesiąc. Zgodnie z danymi na koniec grudnia 2018 r. ponad 1,58 mln klientów MSP loguje się do bankowości elektronicznej co najmniej raz w miesiącu.

- Już połowa aktywnych klientów bankowości internetowej w Polsce korzysta z serwisów transakcyjnych swoich banków także za pomocą urządzeń mobilnych i dedykowanych aplikacji – zaznacza w komunikacie Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich. - Wysokie tempo przyrostu aktywnych klientów mobilnych i skokowy wzrost popularności tego kanału w ubiegłym roku pokazują, że coraz więcej osób docenia wygodę i funkcjonalność jaką oferuje bankowanie w telefonie. Warto pamiętać, że Polska bankowość jest dziś liderem wykorzystania nowoczesnych technologii, jednak bardzo wysokie obciążenia sektora mogą w długim terminie stanowić zagrożenie dalszego rozwoju w tym kierunku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 38 mln Polaków korzysta z bankowości internetowej, 8,7 mln za pomocą smartfonów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
somacz
Tytuł wprowadza w błąd. Odrobinę logiki WM, odrobinę...
odpowiedź
User
Greg
W tej liczbie 38,7 mln zawiera się mój pusty rachunek w alior bank, do którego zostałem zmuszony przy wyrabianiu karty kibica PZPN. Gratuluję pomysłu.
odpowiedź
User
Miranda
„Dziennikarzu”: jaka jest różnica pomiędzy 38 milionami Polaków a 38 milionami kont??? Nagłówek to czyste kłamstwo, albo nadzwyczajna glupota
odpowiedź