SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

39 proc. Polaków chce zakazu handlu w niedzielę

46% Polaków jest przeciwnych wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę, a 39% popiera ten pomysł - wynika z badania TNS.

fot. shuttlerstock Article

Wśród osób sprzeciwiających się zakazowi handlu w niedzielę 54% stanowią mężczyźni, a 46% stanowią kobiety.

Najwięcej przeciwników jest wśród ludzi młodych, w wieku 18-29 lat. W tej grupie ponad połowa (54%) chce mieć możliwość robienia zakupów w niedzielę. Przeciwnego zdania jest 36% badanych w tej grupie wiekowej.

Sklepy otwarte w niedzielę mają więcej zwolenników w miastach niż na wsi, a przede wszystkim w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. W tej grupie 48% badanych sprzeciwia się ograniczeniu handlu, a 37% go popiera. Jeszcze mniej zwolenników zakaz ma w największych miastach (powyżej 500 tys.), gdzie sprzeciwia mu się 54% mieszkańców, a popiera 30%.

Przeciwnych zakazowi handlu w niedzielę jest 49% osób z wykształceniem podstawowym, niepełnym podstawowym lub gimnazjalnym (zakaz popiera 36% Polaków o takim wykształceniu). Opinie osób z wyższym wykształceniem nie różnią się diametralnie od tych podzielanych przez osoby z wykształceniem podstawowym - 53% jest przeciwnych ograniczeniom zakupów w niedzielę, natomiast 34% popiera zakaz.

Badanie telefoniczne zostało przeprowadzone przez TNS na zlecenie Konfederacji Lewiatan w dniach 29 września - 3 października 2016 r., na reprezentatywnej próbie 3000 dorosłych mieszkańców Polski.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 39 proc. Polaków chce zakazu handlu w niedzielę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl