SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4/5 Polaków chce programu edukacyjnego o cyfryzacji

80 proc. Polaków uważa, że konieczne jest wdrożenie programów edukacyjnych zwiększających kompetencje obywateli w zakresie usług cyfrowych w codziennym życiu. Prawie 3/4 jest zdania, że inicjatywa ta powinna wyjść od ministerstw zaangażowanych w procesy cyfryzacji kraju - wynika z badania SW Research.

fot. Shutterstock.com

fot. Shutterstock.com

80 proc. badanych uważa, że program edukacyjny zwiększający kompetencje obywateli w zakresie usług cyfrowych w codziennym życiu jest społeczeństwu potrzebny.

Zdania na temat tego, od kogo powinna wyjść inicjatywa programów edukacyjnych, są podzielone. 41 proc. respondentów uważa, że program powinno zainicjować Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, 29 proc., że wiele ministerstw lub Rada Ministrów współpracująca nad projektem, a 18 proc. twierdzi, że inicjatywę w tym zakresie powinien podjąć samorząd lokalny.

Czy uważa Pan(i), że program edukacyjny zwiększający kompetencje na temat nowoczesnych usług cyfrowych w codziennym życiu jest potrzebny w społeczeństwie?
 

Ponad połowa badanych chciałaby uczestniczyć w programie edukacyjnym zwiększającym kompetencje cyfrowe, a co dziesiąty deklaruje, że jego chęć uczestnictwa zależy od innych czynników, takich jak zakres programu, koszt uczestnictwa oraz możliwość nauczenia się czegoś nowego.

Respondenci wskazywali różne grupy społeczne, do których programy edukacyjne powinny być kierowane. Ponad połowa uznała, że powinny one objąć wszystkich, 18 proc., że powinny być adresowane do mieszkańców terenów wiejskich, 17 proc. - do bezrobotnych, a 16 proc., że do emerytów i rencistów.

Jak Pan(i) myśli, do kogo powinny być kierowane programy edukacyjne z dziedziny cyfryzacji?*
 


Badanie zostało zrealizowane w dniach 15-22 sierpnia 2012 r., metodą internetowych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (CAWI) przez agencję SW Research. Próba badawcza miała charakter losowy. Badaniem objęto łącznie 739 internautów w wieku 16-49 lat. Próba badawcza jest reprezentatywna dla populacji Polaków w wieku 16-49 lat pod względem łącznego rozkładu płci i kategorii wiekowych. Oparty na badaniu SW Research raport „Świadomość Polaków w rzeczywistości cyfrowej – szanse i bariery”, który zostanie przedstawiony w październiku br., opracowała agencja On Board PR Ecco Network we współpracy z PKPP Lewiatan.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 4/5 Polaków chce programu edukacyjnego o cyfryzacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl