SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

4/5 Polaków zadowolonych ze swojej pracy

81 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojej pracy. Najwięcej z nich mieszka w metropoliach i jest w sile wieku (35-44 lata) lub w wieku przedemerytalnym (55-64 lata) - wynika z badania Homo Homini.

<!-- 1.2644s -->

Na pytanie "Czy jest Pan/Pani zadowolony/a ze swojej pracy", prawie 40 proc. badanych wskazało odpowiedź "zdecydowanie tak", a ponad 41 proc. - "raczej tak".

Analizując odpowiedzi pod względem wieku respondentów okazuje się, że najwięcej zadowolonych osób jest w wieku przedemerytalnym (55-64), a także w sile wieku (35-44), a najmniej wśród młodych (18-24).

Jeśli chodzi o wykształcenie, najwięcej niezadowolonych osób jest wśród absolwentów szkół zawodowych.

Natomiast dzieląc badanych ze względu na miejsce zamieszkania, najwięcej zadowolonych z pracy osób mieszka w metropoliach - 90,8 proc. z nich ocenia swoją pracę pozytywnie. Im mniejsza miejscowość, tym więcej niezadowolonych. W małych miastach i wsiach co czwarta osoba jest raczej lub zdecydowanie niezadowolona. Podział jest tutaj także związany z wysokością zarobków. W największych miastach zarabia się najwięcej, co z kolei ma decydujący wpływ na satysfakcję. Wszyscy ankietowani zarabiający co najmniej 4 tys. zł na rękę najbardziej doceniają swoje zajęcie.

Badanie wykazało także, że mężczyźni są bardziej zadowoleni z pracy niż kobiety, ale przewaga nie jest tutaj duża - wynosi 5 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Homo Homini na zlecenie Work Service na reprezentatywnej próbie n=1104 respondentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 4/5 Polaków zadowolonych ze swojej pracy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PRmen
Zawsze rozśmieszają mnie badania ... bo przeważnie są dalekie od rzeczywistości ... tak jak w tym przypadku ... 81 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojej pracy ... no jasne ;) po drugiej Japonii i Irlandii mamy powszechne zadowolenie wśród rodaków ... co następne ...
9 9
odpowiedź
User
ja
Ja uwazam , ze jezeli masz cos w glowie, cos potrafisz robic, to znajdziesz prace, ktora da ci zadowolenie.
Najwieksze wymagania maja ci co omijali szkoly duzym lukiem.
10 9
odpowiedź