SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BGK zapłaci 4 mln zł za sponsoring filmu „Portrecista doktora Mengele”

Bank Gospodarstwa Krajowego zapłaci spółce Film Portrectsiwa 4 mln zł za sponsoring filmu „Portrecista doktora Mengele” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Umowa pomiędzy spółką Film Portrecista a Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczy usług promocyjnych i reklamowych świadczonych na rzecz BGK w związku z produkcją filmu fabularnego pt. „Portrecista doktora Mengele”, inspirowanego historią Wilhelma Brasse, polskiego fotografa, który w czasie II wojny światowej trafił jako więzień do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie na zlecenie SS prowadził dokumentację fotograficzną.

BGK informuje, że współtworzy ten film. Producentem i właścicielem praw do nakręcenia filmu jest spółka Film Portrecista.

Bank podkreśla, że tematyka filmu wpisuje się w wartości BGK, dlatego zaangażował się w jego tworzenie. "Zaangażowanie wykracza poza klasyczne dofinansowanie dotyczące promocji marki BGK wśród interesariuszy i obejmuje również wpływ na tworzone treści" - informuje bank.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

"BGK jest podmiotem o szczególnym znaczeniu dla Polski. Wspiera nie tylko projekty ekonomiczne, ale również kulturalne. W ten sposób aktywizuje te obszary pozbawione szans na wygenerowanie zysków, z uwagi na mniej komercyjny ich charakter. Przedmiotowy film nie mógłby zostać zrealizowany bez wsparcia takiego banku jak BGK. Zaniechanie nakręcenia tego obrazu bezspornie uniemożliwi rozpropagowanie ważnej postaci historycznej. Osoby, która wytworzyła i ocaliła fotograficzne dowody na zbrodnie Nazistów popełnione w obozie koncentracyjnym" - tak bank uzasadnia sponsoring filmu. Wartość kontraktu wynosi 4 mln zł.

Scenariusz i produkcja filmu filmu fabularnego pt. „Portrecista doktora Mengele” są przygotowane do realizacji i czekają na zamknięcie listy partnerów strategicznych oraz pełne finansowanie. Zgodnie z planami producentów film będzie gotowy na 80 Rocznicę Wyzwolenia Asuchwitz-Birkenau– w styczniu 2025 roku.

Dołącz do dyskusji: BGK zapłaci 4 mln zł za sponsoring filmu „Portrecista doktora Mengele”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl