SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

43 proc. Polaków robi zakupy online

Zakupy w internecie robi niemal co drugi Polak. Najbardziej aktywni są mieszkańcy wielkich miast, ale tylko nieznacznie ustępują im osoby mieszkające na wsi - wynika z badania TNS Polska.

Zakupy online robi 43 proc. Polaków, a najwięcej e-konsumentów jest w dużych miastach i metropoliach powyżej 50 tys. i 200 tys. mieszkańców - odpowiednio 46 proc. i 45 proc.

Druga najliczniejsza grupa osób robiących zakupy w internecie to mieszkańcy wsi (44 proc.). Tymczasem w średnich i małych miastach (do 20 tys. i do 50 tys. mieszkańców) w sieci kupuje odpowiednio 37 proc. i 35 proc. badanych.

Polscy e-konsumenci pytani o to, co jest najważniejsze w momencie dokonywania transakcji, najczęściej (23 proc.) wskazywali, że przede wszystkim interesuje ich, aby pieniądze jak najszybciej trafiły do sprzedawcy, a ten mógł niezwłocznie rozpocząć realizację zamówienia. Co dziesiąty konsument płacąc za towar w internecie oczekuje, że sklep zaproponuje mu wiele różnych form płatności, aby mógł wybrać tę, która będzie dla niego najwygodniejsza. Ciągle ok. 12 proc. z nas ostatecznie decyduje się zapłacić gotówką przy odbiorze.

Tylko 8 proc. internautów korzystając z systemu płatności online sprawdza na czyje konto przelewa pieniądze, a zaledwie 5 proc. upewnia się, że sklep ma odpowiedni certyfikat gwarantujący bezpieczeństwo transakcji.

Badanie zostało wykonane przez TNS Polska dla ZBP i KIR w marcu 2013 r. metodą wywiadów bezpośrednich CAPI na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie mieszkańców kraju (N=1000) w wieku 15 lat i więcej. 66 proc. respondentów stanowili klienci banków.

Dołącz do dyskusji: 43 proc. Polaków robi zakupy online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl