SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

47 proc. Polaków chce przyjęcia euro

Odsetek przeciwników przyjęcia przez Polskę euro wzrósł o 4 pkt proc. do 47 proc. w czerwcu (wobec badania z grudnia 2009 r.), podczas gdy odsetek zwolenników wspólnej waluty zmniejszył się w tym czasie o 5 pkt proc. do 38%, wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos

47 proc. Polaków chce przyjęcia euro

Badania przeprowadzone przez Ipsos wskazują na spadek poparcia dla wprowadzenia euro w Polsce. Odsetek osób o negatywnym stosunku do wprowadzenia euro wzrósł o 4 pkt proc., do 47 proc,, podczas gdy odsetek zwolenników spadł o 5 pkt proc., do 38 proc.

Ankietowani najczęściej obawiają się, że wprowadzenie euro doprowadziłoby do pogorszenia ich sytuacji finansowej, wzrostu cen wynikającego z ich zaokrąglania i podnoszenia przez sprzedawców oraz wzrostu nierówności społecznych, podał resort.

Najczęściej wskazywane korzyści z posiadania wspólnej waluty to: lepsze warunki dla polskiego handlu zagranicznego, łatwiejsze podróżowanie i zakupy za granicą, a także silniejsza i stabilniejsza waluta.

Badania przeprowadzone przez Ipsos w czerwcu br. na zlecenie Ministerstwa Finansów (Ipsos/MF) na reprezentatywnej próbie ogólnopolskiej, liczącej 1005 osób w wieku 15 lat i więcej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 47 proc. Polaków chce przyjęcia euro

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dany
Tytuł chyba był przygotowany przed zamówieniem sondażu ;D
8 8
odpowiedź