SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

4Fun Dance i siostry Godlewskie sprofanowali barwy narodowe? KRRiT nie zajmuje się sprawą

W czwartek modelki Małgorzata i Esmeralda Godlewskie opublikowały teledysk do piosenki „Biało-Czerwone 2018”, który został nagrany z okazji rozpoczynającego się mundialu we współpracy z 4Fun Dance. W klipie siostry występują nago i są pomalowane na biało-czerwono. Internauci zwracają uwagę na możliwą profanację barw narodowych.

Article

W teledysku Godlewskie mają na sobie tylko stringi, a na ich ciałach namalowano biało-czerwone koszulki oraz logo stacji 4Fun Dance. Kobiety wykonują pozy i gesty erotyczne, a intymne części ciała są zblurowane. Modelki śpiewają w refrenie „Biało-czerwone barwy niezwyciężone, biało-czerwone flagi w górę uniesione”.

Teledysk został opublikowany na YouTubie oraz na fanpage’u Godlewskich. Materiał promuje jednak w social mediach oraz na stronie internetowej stacja 4Fun Dance.

Internauci w komentarzach zwracają uwagę na możliwe znieważenie barw narodowych, co jest przestępstwem opisanym w art. 137 Kodeksu karnego: „Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy”.

Grupa 4Fun Media, nadawca 4Fun Dance, współpracuje z Małgorzatą i Esmeraldą Godlewskimi. Na początku roku modelki prezentowały nago prognozę pogody, a od kwietnia prowadzą „Hejt listę”. Ponadto na fanpage’u modelek podano dane kontaktowe do 4Fun Media.

W czwartek Karolina Czuczman z zespołu rzecznika prasowego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że do regulatora nie wpłynęły w tej sprawie żadne skargi na nadawcę 4Fun Dance.

Wczoraj nie udało nam się uzyskać komentarza firmy 4Fun Media, nadawcy kanału 4Fun Dance.


 


Dołącz do dyskusji: 4Fun Dance i siostry Godlewskie sprofanowali barwy narodowe? KRRiT nie zajmuje się sprawą

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Lampucery zrobią wszystko by się i nich mówiło.

Dobrze, KRRiTV nie daje się w to wciągnąć.
41 9
odpowiedź
User
Szymon
Divy na roksie mają więcej honoru i klasy.
49 9
odpowiedź
User
widz555
Chronione są flaga i godło, a nie biały i czerwony. Nie ma się czym podniecać, zasięg tego dna jest taki sam jak Warsaw Shore. Robienie wrzasku działa tylko na ich korzyść.
27 11
odpowiedź