SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4Fun Media bez dywidendy, zysk na kapitał zapasowy

Zarząd 4Fun Media rekomenduje walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy, żeby 2,57 mln zł jednostkowego zysku netto firmy z ub.r. nie wypłacać w dywidendzie, tylko przelać na kapitał zapasowy.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy 4Fun Media zostało wyznaczone na 24 czerwca.

Większościowym akcjonariuszem 4Fun Media jest spółka Nova Group (ma 55,06 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu) kontrolowana przez Rossa Newensa - od lutego ub.r. prezesa 4Fun Media, a wcześniej członka rady nadzorczej firmy).

W ub.r. 4Fun Media wypłaciło 2,44 mln zł dywidendy (po 60 groszy na akcję), a w 2017 roku - 1,02 mln zł (po 17 groszy).

Grupa 4fun Media z serią przejęć, jednostkowe wyniki zmalały - skonsolidowane wzrosły

W drugiej połowie ub.r. grupa 4Fun Media zrealizowała szereg przejęć w segmencie internetowym. W sierpniu za 2,48 mln zł kupiła od swojego głównego akcjonariusza Nova Group Cyprus 51 proc. udziałów serwisu naEkranie.pl. Ponadto spółka 4fun.tv ustaliła wstępne warunki kupna aktywów firmy Mustache Warsaw, przede wszystkim sklepu internetowego Mustache.pl. Transakcję zrealizowano pod koniec października za 491,5 tys. zł. Natomiast we wrześniu ogłosiła, że za 920 tys. zł obejmie 59,94 proc. udziałów nowej spółki YRS Ventures 2, która będzie zajmować się produkcją ubrań i tworzeniem na nich nadruków.

W całym ub.r. sama spółka 4Fun Media w ujęciu jednostkowym zanotowała spadek wpływów sprzedażowych z 27,4 do 23 74 mln zł oraz zysku netto z 3,95 do 2,57 mln zł, natomiast cała grupa kapitałowa 4fun Media (jej największe spółki zależne to Screen Network i Bridge2fun) osiągnęła wzrost wpływów sprzedażowych o 24 proc. do 60,93 mln zł oraz 7,92 mln zł zysku netto (wobec 7,76 mln zł w 2017 roku).

Dołącz do dyskusji: 4Fun Media bez dywidendy, zysk na kapitał zapasowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl