SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4fun Media ma milion zł straty. Spółka emituje obligacje

Grupa 4fun Media, nadawca m.in. stacji 4fun.tv i TV.Disco, w III kwartale br. zanotowała niemal 50-proc. spadek przychodów oraz stratę netto na poziomie niemal miliona złotych. Spółka zdecydowała się na emisję obligacji.

Ewa CzekałaArticle

W okresie od lipca do września br. przychody 4fun Media wyniosły 3,68 mln zł, o 47 proc. mniej niż rok wcześniej. Spółka zanotowała w tym okresie stratę z działalności operacyjnej na poziomie 1,19 mln zł (rok wcześniej miała 1,22 mln zł zysku) oraz stratę netto wynoszącą 930 tys. zł (980 tys. zł zysku). Nadawca w komunikacie spadek przychodów tłumaczy “efektem rozdrobienia rynku kanałów muzycznych, wynikającym z gwałtownego wzrostu ilości nadawanych kanałów”.

Po trzech kwartałach przychody 4fun Media wyniosły 17,58 mln zł, o 24 proc. mniej niż rok wcześniej, a zysk netto - 2,17 mln zł (spadek o 51 proc.).

Spółka poinformowała, że zamierza wyemitować trzyletnie obligacje serii A zabezpieczone, o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Papiery te mają być sprzedawane w ramach oferty publicznej.

- Środki uzyskane z emisji obligacji przeznaczymy na cele korporacyjne. Myślimy o działaniach marketingowych związanych z umocnieniem pozycji spółki na rynku telewizyjnym i mediów cyfrowych, ewentualnym przejęciu podmiotów dywersyfikujących źródła przychodów oraz zasileniu kapitału obrotowego - mówi Ewa Czekała, prezes 4fun Media. Podkreśla, że dzięki środkom z emisji spółka szybciej powinna osiągnąć plany rozwojowe na 2015 rok.

Obligacje będą oprocentowane według stałej stopy procentowej w wysokości 8 proc. w stosunku rocznym. Odsetki od obligacji wypłacane będą z dołu w okresach co 3 miesiące. Oferującym będzie Dom Inwestycyjny Investors. Obligacje będą przedmiotem ubiegania się o wprowadzenie do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu na Rynku ASO Catalyst.

4fun Media jest nadawcą kanałów muzycznych 4fun.tv, TV.Disco i Mjuzik.tv oraz właścicielem spółki Program zajmującej się dystrybucją stacji telewizyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 4fun Media ma milion zł straty. Spółka emituje obligacje

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bUUUUU
Zniknijcie nawet nikt nie zauważy że ...już nie nadajecie.
odpowiedź
User
dk
"ewentualnym przejęciu pomiotów dywersyfikujących " - pomiotów? Nawet komunikat to ciężka sprawa...
odpowiedź
User
wie je
Dobre posunięcie , teraz w was wierzę
odpowiedź