SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4fun Media obejmie udziały spółki Cupsell za 4,93 mln zł, żeby ją oddłużyć

Firma 4fun Media przejęła udziały swojej e-commerce’owej spółki zależnej Cupsell o nominalnej wartości 4,93 mln zł. Zapłaci za nie wierzytelnościami z udzielonych jej wcześniej pożyczek.

Ross Newens, większościowy akcjonariusz 4fun Media (poprzez fundusz Epicom)Article

We wtorek walne zgromadzenie wspólników Cupsell zdecydowało, że kapitał spółki zostanie podwyższony ze 165,6 tys. zł do 5,1 mln zł.

W komunikacie giełdowym 4fun Media podano, że „udziały w podwyższonym kapitale spółki Cupsell Sp. z o.o. zostaną w znaczącej części pokryte w drodze kompensaty wzajemnych wierzytelności”. Oznacza to, że 4fun Media potrąci kwoty pożyczek, których udzieliła dotychczas Cupsell. Firma podała, że zgodziła się na to jej rada nadzorcza.

- Celem tej operacji jest oddłużenie spółki zależnej Cupsell - stwierdzono.

4fun Media z odpisami i przeglądem opcji

CupSell prowadzi sklep internetowy z ubraniami i gadżetami z nadrukami. Za 69,81 proc. udziałów spółki 4fun Media zapłaciła w czerwcu br. 1,9 mln zł. W drugiej połowie 2018 roku zrealizowała jeszcze kilka przejęć w sektorze e-commerce.

Jesienią ub.r. 4fun Media zapowiedziała, że w związku z niezadowalającymi wynikami przeprowadzi restrukturyzację segmentu e-commerce, który mocno rozbudowała poprzez serię przejęć od połowy 2018 roku. Pod koniec października zamknęła e-sklep NaImpreze.pl, a na początku marca br. zgodziła się na sprzedaż swojemu większościowemu akcjonariuszowi Epicom Limited 59,84 proc. udziałów spółki Print Logistic za 925,6 tys. zł. - Prowadzenie projektu w obecnej formie będzie generować kolejne straty oraz wymagać będzie dalszych nakładów inwestycyjnych - uzasadnił zarząd 4fun Media.

W drugiej połowie kwietnia firma poinformowała, że dokona odpisu w związku z utratą wartości przez jej spółki zależne: 5,7 mln zł na Program, a 2 mln zł na Cupsell.

Pod koniec września spółka dokonała 6,98 mln zł kolejnych odpisów dotyczących jej spółek zależnych z branży e-commerce oraz 597,1 tys. zł na swoją wartość. Zaznaczono, że odpisy w wysokości 6,98 mln zł dotyczą pożyczek wraz z odsetkami udzielonych spółkom zależnym z branży e-commerce oraz wartości posiadanych udziałów tych spółek. Odpisy ujęto w kosztach finansowych firmy za pierwszą połowę br.

Równocześnie zarząd 4fun Media zaczął przegląd potencjalnych opcji strategicznych, uzasadniając to m.in. niepewnością gospodarczą wskutek epidemii.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa 4fun Media zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 9,1 proc. do 24,36 mln zł, a jej strata netto zmalała z 2,08 do 1,64 mln zł. Piony telewizyjny i reklamy zewnętrznej firmy osiągnęły zysk EBITDA, a segment e-commerce i agencja reklamowa Bridge2fun - spore straty.

Dołącz do dyskusji: 4fun Media obejmie udziały spółki Cupsell za 4,93 mln zł, żeby ją oddłużyć

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl