SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef Arterii ma być prezesem 4fun Media

Rada nadzorcza 4fun Media powołała swojego przewodniczącego Wojciecha Bieńkowskiego na stanowisko prezesa firmy. W przeszłości Bieńkowski pracował m.in. w grupie Avenga, Wizja TV, Arterii i Citibanku.

Article

Wojciech Bieńkowski zostanie prezesem 4fun Media, o ile do 18 stycznia zrezygnuje z pełnionej obecnie funkcji przewodniczącego rady nadzorczej tej spółki. W radzie jest od 2019 roku, wcześniej był jej członkiem w latach 2008-2012.

W 4fun Media stanowisko prezesa pozostaje nieobsadzone od października 2019 roku. Wtedy z zarządu odeszli prezes Ross Newens, a także Rafał Baran i Mateusz Górecki. Firma przygotowywała się do przeniesienia działalności telewizyjnej do spółki zależnej, sama zaczęła sprawować nadzór właścicielski oraz pełnić funkcję centrum finansowo-sprawozdawczego i technologicznrgo dla całej grupy kapitałowej.

W zarządzie 4fun Media pozostają, jako członkowie, Aneta Parafiniuk (od wiosny 2011 roku) i Tomasz Misiak (od połowy 2017 roku).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W latach 2017- 2020 Wojciech Bieńkowski pracował w grupie Avenga należącej do funduszu Oaktree Capital Management. Pełnił kolejno funkcje senior atrategy and M&A directora oraz group chief operating officera, nadzorował też spółki zależne firmy.

W latach 2005 -2012 był prezesem firmy Arteria (firma zadebiutowała wtedy na warszawskiej giełdzie), potem przez dwa lata zasiadał w jej radzie nadzorczej. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor sprzedaży Wizja TV i Astercity oraz jako management associate w Citibanku.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa 4fun Media osiągnęła wzrost przychodów z działalności kontynuowanej o 32 proc. do 8,8 mln zł i zysku netto z 409 tys. zł do 3,73 mln zł. Mocno zwiększyły się wpływy z reklamy zewnętrznej i serwisów internetowych.

Dołącz do dyskusji: Były szef Arterii ma być prezesem 4fun Media

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
4fun się sypie... powoli, ale się sypie. A taki potencjał mieli!
odpowiedź