SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4fun Media w I kwartale z niższymi przychodami i wyższym zyskiem

1,6 mln zł w I kwartale 2014 roku zarobiła Grupa 4fun Media, nadawca m.in. muzycznego kanału 4 fun TV, notując wzrost zysku operacyjnego i wskaźnika EBITDA. Przychody spadły jednak o 13 proc. do poziomu 7 mln zł.

Article

Przychody ze sprzedaży osiągnięte przez 4fun Media S.A. w I kwartale br. wyniosły 7 mln zł, co w stosunku do I kwartału 2013 roku oznacza spadek o 13 proc. (rok wcześniej 8,08 mln zł). Mimo spadku przychodów, nastąpił wzrost marży operacyjnej z 23 do 28 proc. do 28 proc. Pierwsze trzy miesiące br. spółka zamknęła 4-proc. wzrostem zysku z działalności operacyjnej i wskaźnika EBITDA o 12 proc. 

W I kwartale 2014 roku zysk netto na poziomie skonsolidowanym wyniósł 1,6 ml zł i był wyższy o 1 proc. niż w 2013.  Z kolei w ujęciu jednostkowym zysk netto w uplasował się na poziomie 1,52 mln zł wobec 1,50 mln zł zysku rok wcześniej.

W opublikowanym raporcie spółka wyjaśnia, że obecny spadek dochodów jest spowodowany rekordowo wysoką oglądalnością należącej do niej kanałów w 2012 roku. Biorąc więc pod uwagę bazę z tego roku oraz długoterminowy trend wzrostowy oglądalności kanałów spółki, tegoroczne wyniki zostały uznane przez nadawcę za satysfakcjonujące.

Grupa 4fun Media informuje, że prowadzi intensywne działania prowadzące do dywersyfikację źródeł przychodów, oraz znaczącego zwiększenia udziału pozostałych kanałów (TV.Disco i RBL.TV) w przychodach reklamowych.

Obecnie zasięg techniczny 4fun TV wynosi ponad 64 proc., TV.Disco -35 proc., zaś RBL.TV blisko 37 proc. Spółka w tym roku udostępniła dwie pierwsze stacje w ramach lokalnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej w Rybniku i Radomsku i prowadzi rozmowy w sprawie wejścia na kolejne multipleksy lokalne, co powinno nastąpić jeszcze w I półroczu br.

 

Dołącz do dyskusji: 4fun Media w I kwartale z niższymi przychodami i wyższym zyskiem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zumik
4FUN MEDIA - go, win!
odpowiedź
User
samurah
Picowanie dla inwestorów nic nie pomoże, skoro w firmie chaos a na wszystkich stacjach bida i badziewka...
odpowiedź