SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

5 tys. euro dla dziennikarza od Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski rozpoczął trzecią edycję konkursu na dziennikarzy promujących ideę integracji europejskiej. Zgłoszenia można nadsyłać do końca marca, a wyróżnienia zostaną przyznane w październiku.

Ruszająca właśnie trzecia edycja Nagrody Dziennikarskiej Parlamentu Europejskiego jest skierowana do autorów tekstów lub programów opublikowanych albo wyemitowanych po 1 maja ubiegłego roku. W konkursie - otwartym dla pojedynczych osób i maksymalnie pięcioosobowych zespołów - oceniana jest działalność zawodowa, która w widoczny sposób promuje ideę integracji i przyczynia się do większego zrozumienia działania unijnych instytucji. O nagrodę mogą ubiegać się profesjonalni dziennikarze pracujący w prasie, telewizji, internecie i radiu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z końcem marca. Wtedy jury dziennikarskie w każdym kraju Unii Europejskiej wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach, którzy o główną nagrodę będą się ubiegać razem z nominowanymi z pozostałych państw. Na podstawie werdyktu jury złożonego z trojga posłów Parlamentu Europejskiego i sześciu dziennikarzy pod koniec października zostaną uroczyście przyznane wyróżnienia wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości 5 tys. euro.

Dołącz do dyskusji: 5 tys. euro dla dziennikarza od Parlamentu Europejskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl