SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w czerwcu: gala jubileuszowa, patronat ministra

W tym roku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się po raz 50. Z tej okazji podczas imprezy zorganizowana zostanie gala jubileuszowa, a patronat nad festiwalem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Amfiteatr w Opolu, fot. TVP Article

Trzydniowy festiwal odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca br. - Program 1 TVP pracuje nad koncepcją Wielkiej Gali Jubileuszowej - informuje TVP. Na pewno podczas imprezy zostaną zorganizowane koncerty Premier, Debiutów i SuperJedynek, które odbywają się co roku. 

Telewizja Polska organizowała konkurs na projekt tegorocznego Opola. - Komisja Konkursu nie przyjęła jednej całościowej koncepcji festiwalu. Wyłonionych zostało kilka projektów na poszczególne koncerty, które mają być dopracowane wspólnie z Redakcją Rozrywki TVP1 aby stworzyć program całej imprezy - mówi nam Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP.

Rok temu także ogłoszono konkurs na koncepcję festiwalu Opole 2012, a program imprezy również był kompilacją różnych zgłoszonych pomysłów. Średnia widownia trwającego dwa dni tegorocznego festiwalu wyniosła 2,52 mln osób, a udział TVP1 w ukształtował się na poziomie 23 proc. w grupie 4+ i 18,70 proc. w grupie 16-49 (dowiedz się więcej).

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że udział kanału TVP1 w lutym br. wyniósł 13,92 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w czerwcu: gala jubileuszowa, patronat ministra

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zzzzzzzzz
to Zdrojewski, ten co rozwalił TVP będzie jeszcze ministrem?? A po co?
26 10
odpowiedź
User
Wysoka Kultura
Obszarnik z obszaru kultury. Najpierw zniszczył telewizję a teraz zamierza się na festiwal.
29 10
odpowiedź
User
Moni
Najciekawsze jest to, że konkurs na koncerty festiwalowe wygrały te same osoby co w zeszłym roku: L. Kumański, B. Harasimowicz i M. Bik. Sami pracownicy TVP (choć każdy mógł wziąć udział) ale tu jak zwykle wszystko zostaje w rodzinie.
24 9
odpowiedź
User
wszystko jest sfingowane
Tak jest w państwie i mediach rządzonych przez partyjną nomenklaturę.
26 10
odpowiedź
User
POrada
Zdrojewskiego trzeba trzymać jak najdalej od wszelkich instytucji kulturalnych i mediów.
25 9
odpowiedź