SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

54 proc. Amerykanów korzysta z Netflixa, 23 proc. codziennie

Według badań firmy Leichtman Research Group w USA liczba odbiorców Netflixa przewyższyła liczbę użytkowników urządzeń DVR. 54 procent Amerykanów korzysta z oferty Netflixa, a odsetek korzystających z serwisu codziennie wzrósł w ciągu 5 lat z 6 do 23 procent.

Article

Zgodnie z ujawnionymi przez Leichtman Research Group wynikami sondażu obecnie 82 proc. gospodarstw domowych korzysta obecnie z nagrywarek DVR, Netflixa lub innych platform VOD.

64 proc. respondentów deklaruje subskrypcje takich platform jak Netflix, Amazon Prime czy Hulu.

Okazuje się, że Netflix jest obecny dzisiaj w 54 proc. gospodarstw domowych, podczas gdy z urządzeń DVR korzysta 53 proc. gospodarstw. W tej ostatniej grupie 60 proc. rodzin posiada nagrywarkę DVR podłączoną do więcej niż jednego telewizora w domu - w 2011 r. ten odsetek wynosił 33 proc.

81 proc. amerykańskich użytkowników Netflixa korzysta z tego serwisu za pośrednictwem telewizorów, z kolei 23 proc. respondentów przyznaje, że ogląda ofertę platformy codziennie - w 2011 r. taką deklarację złożylo jedynie 6 proc. badanych.

W całym ub.r. przychody Netflixa wzrosły o 35 proc. i przekroczyły kwotę 8,3 mld dol. Obecnie platforma świadczy globalnie usługi dla 93,8 mln użytkowników, z czego 89,1 mln płaci abonament.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 54 proc. Amerykanów korzysta z Netflixa, 23 proc. codziennie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JAM
po wprowadzeniu abonamentu dla klientow platform cyfrowych to samo wydarzy się w Polsce
11 8
odpowiedź