SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Kurski zadowolony z oglądalności Opola 2018. „Festiwal był masowo oglądany przez Polaków”

Tegoroczny festiwal w Opolu w TVP1 i TVP Polonia oglądało średnio 1,98 mln widzów. - Jestem bardzo zadowolony z danych z modelu oglądalności rzeczywistej. Festiwal był masowo oglądany przez Polaków - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski; fot. Michał KurdupskiArticle

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2017 pokazywany był na antenie TVP1 i TVP Polonia w okresie od 8 do 11 czerwca 2018 roku. Ostatniego dnia na deskach amfiteatru zagościli artyści w „Scenie alternatywnej”. Koncert początkowo miał być transmitowany tylko w TVP Kultura, ale Telewizja Polska w ostatniej chwili podjęła decyzji o transmisji jego części również w Jedynce.

Jak już informowaliśmy, średnia widownia trzech głównych dni muzycznej imprezy wyniosła w Jedynce 1,89 mln osób. Przełożyło się to na 20,73 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 15,01 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,20 proc. w grupie 16-59. Na antenie TVP Polonia 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2018 śledziło dodatkowo 91 tys. widzów, co dało tej stacji odpowiednio 1,01 proc., 1,18 proc. i 1,22 proc. udziału.

Łączna widownia festiwalu na obu antenach wyniosła 1,98 mln osób (odpowiednio 21,74 proc., 16,19 proc. i 17,42 proc. udziału).

Tegoroczna edycja muzycznego widowiska w porównaniu do ubiegłorocznej straciła 150 tys. widzów, ale wyraźnie wzrosły udziały festiwalu w rynku telewizyjnym. Rok temu KFPP w Opolu też miał się odbyć w czerwcu, ale widowisko zostało przeniesione na wrzesień.

- Jestem bardzo zadowolony z danych z modelu oglądalności rzeczywistej. Festiwal był masowo oglądany przez Polaków. Nawet w Nielsenie, który na przemysłową już skalę wykazuje zbyt niską oglądalność TVP - mamy względem poprzedniej edycji festiwalu wyraźny wzrost rynkowych udziałów. Co prawda przy nieznacznie niższych AMR, co wynika z emisji Opola 2018 w czerwcu, czyli miesiącu w którym mniej osób ogląda telewizję niż we ostatni KFPP we wrześniu - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - To jest wielki sukces, Telewizja Polska tym festiwalem potwierdziła że jest liderem w organizowaniu tego typu widowisk, zarówno jeśli chodzi o rozmach widowiska, jak i jego wysoki poziom artystyczny - dodaje.

##NEWS

Średnia widownia poniedziałkowej „Sceny alternatywnej” w TVP1 (relacjonowanej między godz. 21.00 a 22.40) wyniosła 731 tys. osób. Przełożyło się to na 5,96 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 2,96 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 3,36 proc. w grupie 16-59. Na antenie TVP Kultura pokazano cały koncert - śledziło go w tej stacji 71 tys. widzów, co dało jej odpowiednio 0,70 proc., 0,92 proc. i 0,75 proc. udziału.

- Na fali sukcesu trzech koncertowych dni Opola podjęliśmy decyzję o przedłużeniu festiwalu o czwarty dzień ze sceną alternatywną. Koncert ten był emitowany na żywo nie tylko w TVP Kultura, ale i także w telewizyjnej Jedynce, gdzie można było obejrzeć jego znaczną część. Świetnie się złożyło, że scenę alternatywną pokazywaliśmy w dotychczasowym paśmie Teatru Telewizji, a więc naszymi potencjalnymi widzami były osoby, które są przyzwyczajone do bardziej ambitnej oferty kulturalnej - komentuje nam prezes publicznego nadawcy.

Telewizja Polska pochwaliła się również wynikami oglądalności Opola 2018, które są mierzone przez Netię w czasie rzeczywistym (dane w trybie online z tego pomiaru natychmiast trafiają do nadawców). Według tych danych pomeczową część piątkowego „Przeboju na Mundial” w TVP1 śledziło 4,2 mln widzów, a „Debiuty” - 2,4 mln (mecz zainteresował 7,51 mln osób).

Sobotnie „Premiery” na antenie Jedynki miały średnio 2,85 mln widzów, a koncert piosenki literackiej i kabaretowej - 2 mln. Jacek Kurski pochwalił się również niedzielnymi wynikami Netii dla TVP1. Widowisko „Od Opola do Opola” miało średnio 3,3 mln widzów, a koncert przebojów 100-lecia obejrzało prawie 2 mln widzów.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski zadowolony z oglądalności Opola 2018. „Festiwal był masowo oglądany przez Polaków”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pikuś
Opole było masowo oglądane ????????????? Niestety ,jak widać choroba psychiczna Jacka Kurskiego postępuje i to w zastraszającym tempie.
odpowiedź
User
anty
Masowo to ludzie przestali oglądać TV Pis, a i jeszcze masowo opuszczali Opole
odpowiedź