SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

583 mln zł wyniosły obroty branży badawczej w 2013 r., liderem ACNielsen

W 2013 roku obroty 15 firm badawczych, które wzięły udział w audycie Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku (OFBOR), wyniósł 583 mln zł netto, co oznacza wzrost o 5% w porównaniu z rokiem 2012.

Article

Liderem rynku była firma ACNielsen z obrotami na poziomie 127,3 mln zł, czyli o 7 proc. więcej niż w 2012 roku - wynika z raportu OFBOR.

Na drugim miejscu znalazła się Millward Brown z 112,6 mln obrotów (wzrost o 5 proc.) a na trzecim GfK Polonia z 90 mln zł (wzrost o 8 proc.)

>>>562 mln zł wyniosły obroty branży badawczej w 2012 r., ACNielsen liderem

Audytowane agencje badawcze mają za sobą w większości dobry rok, jako że obroty całej branży powróciły do poziomu sprzed spadków z 2012 r. Firmy z udziałem krajowego kapitału radzą sobie nieco gorzej od struktur korporacyjnych z udziałem kapitału zagranicznego i jest to zjawisko obserwowane już w poprzednich latach - podano w komunikacie prasowym przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Wskaźnik wzrostu został sporządzony na podstawie obrotów firm uczestniczących w audytach za rok 2012 i 2013. Dynamika firm z kapitałem polskim przyjęła w roku 2013 ujemną wartość -4%, podczas gdy obroty firm badawczych z udziałem kapitału zagranicznego wzrosły o 7%.

Uwagę zwraca także sięgający 60% wartości rynku udział dwóch dużych struktur kapitałowych Kantar (TNS i Millward Brown) oraz Nielsen (ACNielsen Polska i AGB Nielsen Media Research).

 

 

Dołącz do dyskusji: 583 mln zł wyniosły obroty branży badawczej w 2013 r., liderem ACNielsen

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxl
taaa... dalej ciśnijcie te swoje szczury "badawcze", a wyniki będą rosły, że hej!
odpowiedź