SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

6,1 mld użytkowników smartfonów w 2020 r.

Do 2020 roku ilość subskrypcji smartfonów na świecie zwiększy się ponad dwukrotnie, osiągając 6,1 miliarda, 70% populacji świata będzie korzystać ze smartfonów, a 90% będzie objętych zasięgiem mobilnych sieci szerokopasmowych - prognozuje firma Ericsson.

Article

Raport "Mobility Report" firmy Ericsson na temat aktualnych trendów mobilnych pokazuje, że wzrost na rozwiniętych rynkach wynika ze zwiększenia liczby urządzeń przypadających na jednego użytkownika, a w regionach rozwijających się - z lawiny nowych subskrypcji możliwej dzięki coraz korzystniejszym cenom smartfonów. Do końca 2020 roku niemal 80% subskrypcji smartfonów ma pochodzić z rejonu Azji/Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Wraz z ciągłym wzrostem ilości ma miejsce gwałtowny wzrost zużycia danych: przewidywany jest dziesięciokrotny wzrost ilości danych wykorzystywanych przez smartfony do roku 2020, gdy 80% całego mobilnego ruchu danych ma pochodzić ze smartfonów. Średnie miesięczne użycie danych na smartfon w Ameryce Północnej ma wzrosnąć z 2,4 GB do 14 GB w 2020 roku.

Gwałtowny wzrost liczby aplikacji i spadające koszty połączenia z internetem to kluczowe czynniki wpływające na wzrost liczby urządzeń podłączonych do internetu. Dodając do tego nowe, większe możliwości aplikacji, można zauważyć, że prowadzi to do jeszcze silniejszego wzrostu liczby tych urządzeń.

Prognoza Ericsson zawarta w raporcie mówi, że w 2020 roku do internetu podłączonych będzie 26 miliardów urządzeń, wobec czego w perspektywie kilkunastu lat może zostać osiągnięta liczba 50 miliardów podłączonych urządzeń.

Do 2020 roku mobilny ruch wideo ma rosnąć o 55% rocznie i na koniec tego okresu stanowić ok. 60% całego mobilnego ruchu danych. Wzrost napędzany jest głównie przez zmieniające się preferencje użytkowników dotyczące usług strumieniowego przesyłania treści wideo oraz rosnącą dominację treści wideo w internecie, w tym wiadomości, reklam i mediów społecznościowych.

Patrząc na użycie danych na rozwiniętych mobilnych rynkach szerokopasmowych, widać, że znacząca część ruchu generowana jest przez ograniczoną liczbę subskrybentów. Ci użytkownicy danych stanowią 10% wszystkich subskrybentów, ale generują 55% całego ruchu danych. Wśród danych zużywanych przez tych użytkowników dominują treści wideo. Oglądają oni ok. 1 godz. wideo dziennie, czyli 20-krotnie więcej w porównaniu do przeciętnych użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 6,1 mld użytkowników smartfonów w 2020 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl