SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

6 proc. dorosłych Polaków to turyści weekendowi (infografika)

Ok. 6 proc. dorosłych Polaków to turyści weekendowi. Wyjazdy weekendowe są realizowane przez nich przez cały rok, a inspiracji co do wyjazdów szukają najczęściej w internecie lub korzystają z rekomendacji znajomych - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Shutterstock.comArticle

Zgodnie z danymi GUS, turysta weekendowy to osoba w wieku 25-49 lat, posiadająca jedno lub dwoje dzieci na utrzymaniu. Najczęściej turyści weekendowi to osoby z wyższym wykształceniem, mieszkający w miastach. Podróże weekendowe odbywają samochodem, najczęściej jeżdżą do innych miast lub w ciche zakątki poza miastem, zazwyczaj w Polsce. Odległość celu turystycznego na weekend to maksymalnie 3 godziny drogi. Województwa najczęściej wybierane przez turystów weekendowych jako cel podróży to małopolskie, mazowieckie oraz pomorskie.

Turyści weekendowi najczęściej szukają informacji dotyczących miejsc wyjazdu w internecie, ponieważ ich zdaniem jest to najbardziej praktyczne i atrakcyjne narzędzie, z którego można skorzystać w dowolnym czasie i miejscu.

Ponad połowa respondentów na miesiąc przed wyjazdem wie gdzie się uda na planowany weekend. Tylko 13 proc. respondentów w ogóle nie ma pomysłu na kierunek wyjazdu.

Co piąty respondent mający w planie wyjazd weekendowy odwołuje go, zaś 40 proc. jedzie tam gdzie zamierzało.

Planując wyjazdy weekendowe respondenci przeglądają średnio 25 stron www na komputerze stacjonarnym i 29 w urządzeniach mobilnych.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia metodą ankiet internetowych na grupie 100 turystów weekendowych planujących wyjazd na majówkę 2015. Badanie zostało przeprowadzone w dwóch falach: 1. fala - na miesiąc przed majówka 2015, 2. fala - bezpośrednio po majówce.

Dołącz do dyskusji: 6 proc. dorosłych Polaków to turyści weekendowi (infografika)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl