SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

62 proc. Polaków to internauci, średnio przez 15,66 godz. tygodniowo w sieci

Korzystanie z internetu deklaruje 62 proc. Polaków, z których każdy tygodniowo spędza w sieci średnio 15 godzin i 40 minut. Wśród internautów laptopy są popularniejsze od komputerów stacjonarnych, a rzadko do przeglądania sieci służą tablety.

62 proc. Polaków to internauci, średnio przez 15,66 godz. tygodniowo w sieci

Z badania World Internet Project wynika, że o ile wśród Polaków w wieku 15-24 lat aż 97 proc. korzysta z internetu, o tyle wśród osób mających 60 lat i więcej - tylko 17 proc. Internauci w wieku 15-19 lat spędzają w sieci średnio 23 godziny tygodniowo, a ci w wieku minimum 60 lat - 10 godzin.

W grupie internautów 70 proc. ma laptopy, 75 proc. - komputery stacjonarne, a 12 proc. - tablety. Już 28 proc. użytkowników sieci łączy się z nią za pomocą smartfonów, a wśród osób w wieku 15-29 lat - prawie 40 proc. Aż 46 proc. internautom zdarza się korzystać jednocześnie z wielu urządzeń i mediów.

Dwie trzecie polskich internautów szuka w sieci bieżących informacji. Zdjęcia są nieco popularniejsze od muzyki i treści wideo. 77 proc. użytkowników sieci ma konto w którymś z serwisów społecznościowych.

World Internet Project to badanie analizujące wpływ internetu i nowych technologii na zjawiska społeczne, ekonomiczne i polityczne, które realizowane jest od 1999 roku przez kilkadziesiąt ośrodków badawczych na świecie. W Polsce prowadzone jest od 2010 roku dzięki inicjatywie Gazeta.pl. oraz Orange Polska.

W br. badanie zostało przeprowadzone od 29 maja do 24 czerwca metodą wywiadów indywidualnych w domach respondentów (CAPI). Objęło reprezentatywną, losowo-kwotową grupę 2002 Polaków w wieku 15 lat i więcej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 62 proc. Polaków to internauci, średnio przez 15,66 godz. tygodniowo w sieci

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sm
widzę że równo czyścicie komentarrze nie POlini !!! To takim razie napiszę jeszcze raz .Ludzie zwłaszcza młodzi wybierają internet z tego powodu że w tzw.tradycyjnych mediach nie ma OBIEKTYWNEJ PRAWDY i dla tego szukają jej serwując w internecie !!!
12 9
odpowiedź