SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

66% Polaków ocenia, że rząd chwali się sukcesami, których nie ma

Polacy w dużej mierze doceniają dobre chęci obecnego rządu, ale nie widzą wymiernych efektów jego pracy.

66% ankietowanych ocenia, że rząd Kazimierza Marcinkiewicza chwali się sukcesami, których tak naprawdę nie ma.

Wynika z ankiety przeprowadzonej przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

„W opinii połowy ankietowanych (56%) obecna ekipa rządowa nie realizuje obietnic złożonych przez PiS podczas kampanii wyborczej. Nieco ponad jedna czwarta badanych (27%) ma poczucie, że rząd wywiązuje się z wyborczych obietnic” – czytamy w raporcie CBOS.

Raport donosi również, że co czwarty respondent (26%) deklaruje, że na ogół z zaufaniem traktuje informacje podawane przez przedstawicieli rządu.

„Ponad dwukrotnie więcej badanych (59%) podchodzi do nich z nieufnością” – głosi komunikat.

Prawie trzy czwarte ankietowanych (72%) uważa, że ludzi rządzących dziś w Polsce interesuje przede wszystkim sprawowanie władzy. Co piąty ankietowany (18%) wierzy, że mają oni na względzie głównie dobro Polski i Polaków.

O rządzie najczęściej wypowiadają się pozytywnie ludzie w wieku 55 – 64 lata (43%) i starsi (41%), osoby o mniejszych dochodach per capita (od 901 do 1200 zł ) – 44%, prywatni przedsiębiorcy (49%) oraz gospodynie domowe (43%).

Nastawienie do rządu wiąże się z religijnością badanych i ich poglądami politycznymi. Pochlebne opinie o rządzie mają przede wszystkim osoby kilka razy w tygodniu uczestniczące w praktykach religijnych (53%) oraz deklarujące poglądy prawicowe (56%). Krytyczni wobec jego działań są najczęściej respondenci w ogóle nieuczestniczący w praktykach religijnych (39%) oraz indentyfikujący się z lewicą (43%).

Natomiast do najbardziej wpływowych polityków najwięcej ankietowanych zaliczyło prezydenta Lecha Kaczyńskiego (57%) i jego brata Jarosława Kaczyńskiego (43%). Na trzecim miejscu znalazł się premier Kazimierz Marcinkiewicz (24%).

Badanie przeprowadzono od 3 do 6 marca na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 66% Polaków ocenia, że rząd chwali się sukcesami, których nie ma

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl