SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP inauguruje obchody 70-lecia swojego istnienia. Na początek – spotkanie z emerytowanymi pracownikami

W środę prezes TVP, Mateusz Matyszkowicz spotkał się z emerytowanymi pracownikami spółki, w ten sposób oficjalnie zaczynając obchody 70-lecia publicznego nadawcy. - Państwo tworzyliście historię Telewizji Polskiej, a my chcielibyśmy ją również tworzyć, patrząc na was i oddając szacunek waszej pracy – mówił Matyszkowicz.

Mateusz Matyszkowicz spotkaniem z emerytami oficjalnie rozpoczął obchody 70-lecia TVP Fot. TVP Article

Telewizja Polska świętuje w tym roku 70-lecie istnienia. Jak się dowiadujemy, obchody będą rozłożone na kilka miesięcy, zakończą się prawdopodobnie wraz z końcem 2022 roku. W planach jest kilka imprez (wewnętrznych i zewnętrznych) i eventów – a na początek zaplanowano spotkanie prezesa Mateusza Matyszkowicza z emerytowanymi pracownikami spółki.

Spotkanie odbyło się w środę, w budynku TVP przy ul. Woronicza. - Patrzę na osoby, które tej firmie oddały całe swoje życie. Powiedziałem „tej firmie”, ale dobrze wiemy, że Telewizja Polska to coś więcej niż firma. To jest instytucja. Jest takie pojęcie, z którym spotkałem się to – „patriota Telewizji Polskiej”. To jest ten specjalny status, jaki ma medium publiczne i również zobowiązanie, jakie stoi przed nami wszystkimi – mówił do zebranych Matyszkowicz.

„Wyzwaniem – najlepsze standardy”

Podkreślał też, że pomimo zmieniających się czasów i rozwoju technologii, pozostaje coś trwałego: - To jest warsztat. Warsztat pracy dziennikarza, operatora, dźwiękowca, montażysty. Wyzwaniem stojącym przed telewizją publiczną, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, jest to, żeby to właśnie medium publiczne wyznaczało te najlepsze standardy – akcentował prezes publicznego nadawcy, dodając: - To wielkie wyzwanie przed nami, jako następcami was wszystkich, żeby również w Polsce każdy, kto wchodzi do zawodu dziennikarskiego, kto funkcjonuje w mediach, patrzył na telewizję publiczną i odnosił się do tego standardu. I dlatego początek obchodów 70-lecia Telewizji Polskiej to spotkanie z państwem, którzy tworzyliście historię Telewizji Polskiej.
 

 

Spotkanie uświetnił występ pianisty Filipa Wojciechowskiego. Uroczystość zorganizowało Biuro Zarządzania Kapitałem Ludzkim. To początek – rozłożonych na kilka miesięcy – obchodów jubileuszu telewizji publicznej. Jak się dowiadujemy, jeszcze w październiku, jako kolejny punkt obchodów,  zorganizowane zostaną w ich ramach mistrzostwa w piłce nożnej o puchar prezesa Telewizji Polskiej dla wszystkich pracowników nadawcy i ich rodzin.

Świętowanie do końca roku

Na listopad zaplanowano z kolei urodzinowy koncert. W jego trakcie zaprezentowane zostaną materiały archiwalne Telewizji Polskiej. W formie hologramów mają zostać pokazane nieżyjące już gwiazdy, jak np. Anna Jantar. Na razie nie jest znana lista wykonawców, którzy wystąpią podczas imprezy ani skład prowadzących. Wydarzenie transmitowane będzie w TVP1.

Telewizja Polska swoje 70-lecie świętowała także podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, który odbył się w czerwcu br. Zorganizowano wtedy koncert „Tych lat nie odda nikt”. Wśród wykonawców, którzy wystąpili podczas wydarzenia, byli m.in. Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Jan Pietrzak, Pectus, Viki Gabor, Feel, Felicjan Andrzejczak, Halina Mlynkova i Helena Vondrackova.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: TVP inauguruje obchody 70-lecia swojego istnienia. Na początek – spotkanie z emerytowanymi pracownikami

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ola
Standardy??? On się słyszy?
12 5
odpowiedź
User
Entre
Nie ma to jak bolszewickie korzenie, wracanie do nich z nostalgią i bycie sługą władzy - to są te standardy.
10 4
odpowiedź
User
OLO
SŁYCHAĆ WYCIE? ZNAKOMICIE!
3 7
odpowiedź