SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

730 tys. widzów ogląda Teatr Telewizji

Spektakle w ramach Teatru Telewizji w TVP1 śledzi średnio 732 tys. widzów. Największą widownię, jak dotąd, zgromadził premierowy spektakl „Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu”.

730 tys. widzów ogląda Teatr Telewizji

Wyemitowany 18 kwietnia spektakl „Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu” przyciągnął 1,19 mln widzów. Najmniejszą popularnością cieszyły się „Narty Ojca Świętego” (458 tys. osób). Teatr Telewizji zapewnia Jedynce 7,35 proc. udziału w rynku w grupie 4+ oraz 6,02 proc. udziału wśród widzów między 16 a 49 rokiem życia.

TYTUŁDATAAMRSHR %SHR 16/49
NAPIS (P)31-01-20117597165,70%4,57%
POWIDOKI - RZECZ O W. STRZEMINSKIM (P)28-02-20115631126,54%4,89%
ROSYJSKIE KONFITURY (P)07-03-20118223838,41%6,22%
ZAZDROSC14-03-20117235697,31%5,85%
WIZYTA STARSZEJ PANI 28-03-20117418847,77%5,78%
NARTY OJCA SWIETEGO 04-04-20114578584,91%3,72%
GLOSY WEWNETRZNE11-04-20116772506,80%5,47%
CZARNOBYL CZTERY DNI W KWIETNIU (P)18-04-2011119111412,65%12,56%
 średnio7319807,35%6,02%

 

(P) – premiera

 

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement dla portalu Wirtualnemedia.pl TVP1 zajmuje podczas emisji Teatru Telewizji czwartą pozycję na rynku. Warto jednak podkreślić, że pozostałe stacje emitują w tym paśmie głównie propozycje o charakterze komercyjnym.

KanałAMRSHR %
POLSAT195644619,66%
TVP2195305419,62%
TVN150162515,09%
TVP17319807,35%


Teatr Telewizji oglądają przede wszystkim kobiety, mieszkańcy małych i największych miast oraz widzowie z wykształceniem wyższym. 

ProfilTVP1ADH %AFF
PłećMężczyźni40,92%85
Kobiety59,08%114
Wiek 4-91,53%26
 10-151,42%21
16 - 191,19%21
20 - 243,13%40
25 - 293,57%40
30 - 346,67%81
35 - 395,93%80
40 - 447,50%117
45 - 499,64%140
50 - 5415,70%195
55 - 5910,38%134
60+33,34%165
Wlk. miastaWieś39,04%100
< 50 tys.22,62%94
50-100 tys.9,76%114
100-200 tys.6,91%85
> 200 tys.21,68%108
ZawódTop management10,52%121
Pracownicy średniego szczebla15,94%106
Pracownicy fizyczni i rolnicy21,47%108
Emeryci41,12%160
Inni10,96%36
WykształceniePodstawowe45,21%100
Średnie31,65%107
Wyższe20,18%161
Inne2,95%23


TVP1 emituje spektakle Teatru Telewizji w poniedziałki o godzinie 22.00. Kolejną premierę zaplanowano na 9 maja – stacja pokaże sztukę „Boulevard Voltaire” autorstwa i w reżyserii Andrzeja Barta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 730 tys. widzów ogląda Teatr Telewizji

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gośc
oby takich jak ten artykułów było jak najwięcej

dobry artkuł przedstawiający wynki oglądalności jakiegoś programy z danego okresu i to wraz ze wszystkimi odcinkami z osobna

co do teatru telewizji to naprawdę bardzo słabe wyniki oglądalności,ale teatr tv nie powinien być usuwany z tvp 1 no bo to misja tvp,ale tvp chociaż powinna ten teatr przenieśc na inną porę emisji.
najlepiej w soboty w ciągu dnia,no bo w niedziele nie pasuje,aby był teatr tv(przynajmniej wg mnie) a w dni powszednie to nie udałoby się go zmieścic,a wieczorami nie ma co.
odpowiedź
User
ben
Wieś i małe miasteczka oglądają teatr tv, a wielkomiejscy widzowie wolą komercję. Gdzie jest ta nasza inteligencja?
odpowiedź
User
Misiopysio
"ben" napisał(a): Wieś i małe miasteczka oglądają teatr tv, a wielkomiejscy widzowie wolą komercję. Gdzie jest ta nasza inteligencja?


Ben, czytanie ze zrozumieniem nie boli : 'Teatr Telewizji oglądają przede wszystkim kobiety, mieszkańcy [b]małych [/b]i [b]największych miast[/b] oraz widzowie z [b]wykształceniem wyższym[/b]. '
odpowiedź
User
Piotr
Szkoda, że tak o porze jest nadawany w TVP 1, powinien być po wiadomościach, a nie jakieś filmy nic nie znaczące.
odpowiedź
User
ktoś
rzeczywiście,najlepiej jak teatr tv był po 20.00.
Od kilkudzisięciu lat tak było i było dobrze,a w ostatnich latach raz po 20.00,raz o 21,25 a raz po 22.00
Najlepiej przenieść na po 20.00 po wiadomościach i finał
odpowiedź