SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

75 lat magazynu „Przyjaciółka”

11 maja ukaże się jubileuszowe wydanie „Przyjaciółki” (Wydawnictwo Bauer). W okładkowym wywiadzie Anna Dymna, ulubiona gwiazda czytelniczek magazynu, opowiada m.in. o swojej wielkiej przyjaźni i miłości do ludzi oraz życzy pismu kolejnych 75 lat.

Article

Z okładki pierwszego numeru w roku 1948 uśmiechała się młoda dziewczyna, Zofia Osica, pracownica działu listów i interwencji nowego pisma. To owe listy i interwencje stały się znakiem rozpoznawczym „Przyjaciółki”. Lata mijały, zmieniała się rzeczywistość, zmieniała się też „Przyjaciółka”. Rósł nakład (sięgał nawet 2 mln), w latach 70. pojawiły się kolorowe fotografie, w latach 90. zwiększyła objętość i całość drukowana była w kolorze. Jak podkreśla wydawca, nie zmieniło się tylko jedno – „Przyjaciółka” była i pozostała pismem robionym przez kobiety dla kobiet, dla których liczy się każdy list i telefon. Bo tak to było i jest, że hasło „Przyjaciółka” kojarzy się ze wzruszeniem, szczerością i pomocą, co zawsze otwierało i wciąż otwiera mnóstwo drzwi i serc.

Z okazji urodzin redakcja magazynu przygotowała wywiad z Anną Dymną i specjalne materiały. Wśród nich znalazł się reportaż o czytelniczce, która napisała doktorat z „Przyjaciółki”, materiał wspomnieniowy „Z Przyjaciółką przez dekady”, sprawdzone przez dziesięciolecia hity naturalnej pielęgnacji oraz najlepsze przepisy na torty jak z eleganckiej cukierni. Ponadto na brylantowy jubileusz wielki konkurs „Twoja najlepsza przyjaciółka”, w którym można wygrać m.in. biżuterię z diamentem.

Cena wydania to 2,99 zł.

Czytaj też: Związek zawodowy w Bauerze z kilkudziesięcioma członkami

Jak wynika z danych PBC, sprzedaż wydania „Przyjaciółki” w I kwartale br. wyniosła 96 271 egz.

Dołącz do dyskusji: 75 lat magazynu „Przyjaciółka”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl