SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

750 godzin transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Londynie w Telewizji Polskiej

Pięć kanałów Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport i TVP HD transmitować będzie XXX Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Łącznie na ich antenach znajdzie się ok. 750 godzin transmisji. Relacje oglądać będzie można też w internecie.

Londyn 2012

Londyn 2012

Igrzyska potrwają od 27 lipca do 12 sierpnia br. Każdy dzień imprezy TVP będzie rozpoczynać audycją „Hallo, tu Londyn” emitowaną w Jedynce, ok. 8.10. Następnie od 9.30 do późnych godzin nocnych rozpoczną się bloki transmisyjne. Emitowane one będą na zmianę w TVP1 lub TVP 2 (w jakości HD na TVP1 HD lub TVP2 HD). Każdy start polskiego zawodnika - czy w eliminacjach, czy fazie pucharowej bądź finałowej - zostanie pokazany na żywo na antenie otwartej. Jeśli rywalizacja Polaków będzie się pokrywać - wtedy zawody będzie można także oglądać w TVP Info bądź TVP Sport. Mecze siatkarzy obligatoryjnie będą transmitowane w Jedynce, stacja ta pokaże też ceremonię otwarcia i zamknięcia igrzysk.

>>> Zobacz wykaz startów Polaków w Londynie

Stacja TVP Sport zamieni się w kanał olimpijski - przez cały dzień będą w niej obecne tylko programy związane z igrzyskami, przede wszystkim transmisje z zawodów. TVP Sport pokaże nie tylko starty Polaków, lecz także najciekawsze mecze w rywalizacjach drużynowych. W jego ramówce pojawią się też powtórki i podsumowania, zaś „Sportowy Wieczór” zmieni nazwę na „Olimpijski Wieczór”.

Relacje z IO Londyn 2012 będą także obecne w TVP HD - ok. godz. 19.15 i 23.40. Antena pokaże specjalne „Podsumowanie dnia”. W Jedynce w późnych godzinach nocnych (ok. 2.30) będzie można zobaczyć także powtórki najważniejszych wydarzeń dnia, z akcentem na starty Polaków. Ponad 1600 godzin relacji ze sportowej imprezy będzie można bezpłatnie oglądać także na stronie sport.tvp.pl.

Do Londynu Telewizja Polska wysyła 40-osobową ekipę, której szefem będzie dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz. Wśród komentatorów poza Szaranowiczem znajdą się: Dariusz Szpakowski, Piotr Sobczyński, Przemysław Babiarz, Piotr Dębowski, Marek Rudziński czy Jacek Laskowski. Studia poprowadzą: Paulina Chylewska, Sylwia Dekiert, Odeta Moro-Figurska, Jacek Kurowski, Maciej Kurzajewski, Rafał Patyra oraz Sebastian Chmara. Wśród gości w studiu znajdą się byli sportowcy: Szymon Kołecki, Leszek Blanik, Sebastian Chmara, Danuta Dmowska oraz byli siatkarze Sebastian Świderski i Paweł Papke. Natomiast w Londynie turnieje tenisowe wraz z Jackiem Jońcą będzie komentował najlepszy polski tenisista w historii - Wojciech Fibak.

>>> Zobacz szczegółowy wykaz komentatorów

Telewizja Polska transmituje letnie i zimowe igrzyska olimpijskie od 60 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 750 godzin transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Londynie w Telewizji Polskiej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kidler
Co z transmisjami 3D w TVP?
8 8
odpowiedź
User
asdf
Marek Rudziński odszedł do TVP?! :(
8 8
odpowiedź