SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

8 miesięcy więzienia w zawieszeniu dla 30-latka za nielegalny streaming w internecie płatnych stacji tv

Lubelska policja przeszukała mieszkanie 30-letniego mężczyzny z powiatu biłgorajskiego, który nielegalnie udostępniał w internecie streaming płatnych kanałów telewizyjnych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i poddał karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, 2 tys. zł grzywny i naprawienia szkody pokrzywdzonym podmiotom.

Article

Według ustaleń policjantów z komendy wojewódzkiej w Lublinie zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości mężczyzna za pośrednictwem dwóch stron internetowych udostępniał sygnały płatnych platform telewizyjnych. Oglądanie stacji było darmowe, przy czym w serwisach emitowano reklamy, a z uwagi na popularność stron do 30-latka zgłaszało się coraz więcej reklamodawców.

Udostępnianie przekazu stacji z platform naruszało przepisy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

W zeszłym tygodniu podczas przeszukania w pomieszczeniach mieszkalnych mężczyzny zabezpieczono dwa komputery, dysk twardy oraz zabezpieczenie majątkowe o wartości 15 tys. zł.

Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywny wynoszącej 2 tys. zł. Ponadto zobowiązano go do naprawienia szkody pokrzywdzonym podmiotom.

- To bardzo dobra informacja dla rynku telewizyjnego. To kolejna znakomita akcja policjantów z KWP w Lublinie po spektakularnym zamknięciu jednego z największych serwisów pirackich na początku tego roku. Na co dzień prowadzimy liczne działania mające na celu ochronę dystrybuowanych przez nas treści, ale niezwykle ważna jest współpraca wszystkich stron. Dlatego aktywnie wspieramy policję i prokuraturę w podejmowanych przez nich czynnościach, a wspólne wysiłki przynoszą oczekiwany efekt - komentuje Jarosław Mojsiejuk, dyrektor dyrektor biura wykrywania nadużyć TV w Cyfrowym Polsacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu dla 30-latka za nielegalny streaming w internecie płatnych stacji tv

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
A jak w mordestwach, rozbojach i gwałtach. Też tak skutecznie działa polska policja?
Czy może piratów łatwiej łapać i robić sobie statystyki?
42 3
odpowiedź
User
zardzewiały zgred
niska kara, pewnie i tak wyszedł na plus i szykuje już kolejny biznes
13 5
odpowiedź
User
seba
o co chodzi z tym naprawieniem szkody? zostanie agentem cyfrowego polsatu?
33 3
odpowiedź
User
Piotr
Kara 2000 zł jest raczej śmieszna... człowiek zarobił na tym wielokrotnie więcej, więc trudno powiedzieć, by kara miała wymiar odstraszający. Odsiadka w zawieszeniu to nie kara, to pogrożenie paluszkiem. Taki kraj...
16 9
odpowiedź
User
sd
Czyżby złodziejstwo w Polsce stawało się, może jeszcze nie grzechem i powodem do wstydu, ale skutecznie ściganym przestępstwem???
2 1
odpowiedź
User
Jarek
Kara 2000 zł jest raczej śmieszna... człowiek zarobił na tym wielokrotnie więcej, więc trudno powiedzieć, by kara miała wymiar odstraszający. Odsiadka w zawieszeniu to nie kara, to pogrożenie paluszkiem. Taki kraj...


Czytamy ze zrozumieniem: "Ponadto zobowiązano go do naprawienia szkody pokrzywdzonym podmiotom". Tu finansowo nieźle zaboli. Armia prawników już pewnie grzeje się w blokach startowych.
6 0
odpowiedź
User
tadzio3
O jaki serwis chodziło?
3 0
odpowiedź
User
ciekawostka
Widzicie jak państwo sprawnie działa? Facet emitował sygnał telewizyjny na stronie darmowa tv com przez 2-3 kwartały 2017.
Widocznie nie był emerytem bezpieki jak ten od Kinomaniaka i dlatego państwo zadziałało po szwajcarsku: PAH! PAH! PAH! zatrzymanie, przeszukanie, oskarżenie i wyrok!
A wyroków na Jana B. z podkarpackiego ZSL, byłego marszałka woj. podkarpackiego syna TWulca UB czy też tego kanibala synalka żydowskiej prokuratorki z prokuratury generalnej co to obciął głowę Bogu ducha winnej dziewczynie jakoś nie możemy się doczekać. Tam państwo nie działa w taki sposób jak w sprawie twórców repozytorium ramic czy tej darmowej telewizji która notabene ogłupia i nic ponadto.
12 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing