SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

8 mln zł kary dla One-2-One za konkurs sms-owy dla TVP 2

Izba Celna w Poznaniu nałożyła na firmę One-2-One karę w wysokości 7,89 mln zł. Izba uznała, że konkurs sylwestrowy, zorganizowany przez spółkę dla TVP 2, nie był w rzeczywistości konkursem, lecz loterią - donosi “Gazeta Wyborcza”.

8 mln zł kary dla One-2-One za konkurs sms-owy dla TVP 2

W sylwestra 2009 roku na antenie Dwójki promowany był sms-owy konkurs, w którym można było wygrać samochody. Chętni zgłaszali się sms-em, a wylosowane osoby telefonicznie musiały odpowiedzieć na pytania. Jeśli odpowiedź była poprawna – wygrywały auto.

Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, łącznie widzowie wysłali ponad 2,6 mln sms-ów, płacąc po ok. 3 zł za każdy. W efekcie cały dochód z konkursu wyniósł 7,89 mln zł. Taka jest też wysokość kary nałożonej przez Izbę Celną.

Firma One-2-One twierdzi, że jest ona niesprawiedliwa.

- Absolutnie nie zgadzamy się z błędną i krzywdzącą interpretacją oraz decyzją Naczelnika Urzędu Celnego w Poznaniu. Zarząd Spółki niezwłocznie złoży odwołanie do Dyrektora Izby Celnej, a jeśli nasze odwołanie zostanie odrzucone, jesteśmy zdeterminowani by zwrócić się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Niewłaściwa interpretacja dokumentacji konkursowej, pomijająca ważne dowody, dokonana przez urzędników nie może negatywnie wpływać na interes Spółki oraz jej akcjonariuszy. Dlatego jestem zdeterminowany, by bronić interesów Spółki oraz chronić zaufanie naszych akcjonariuszy, na które uczciwie zapracowaliśmy przez ostatnie lata - mówi Piotr Majchrzak, prezes zarządu giełdowej spółki One-2-One.

- Nasz przychód z tytułu tej akcji wyniósł 50 tys. zł, taką fakturę wystawiła nam TVP. Reszta pieniędzy poszła do niej oraz do operatorów komórkowych, dlatego wysokość kary jest absurdalna - powiedział w rozmowie z “GW” Majchrzak.

Według Majchrzaka, "Sylwester w Dwójce 2009" był konkursem, gdyż nie sprowadzał się do samego losowania, a wybrane osoby musiały odpowiedzieć na pytania. Twierdzi, że One-2-One dotychczas zrobiło wiele takich konkursów i nigdy nie zostały one zakwestionowane. Urząd Celny nie komentuje sprawy, zasłaniając się tajemnicą skarbową.

Wymierzona kara stanowi 12,6 proc. zeszłorocznych przychodów notowanej na giełdzie One-2-One, które wyniosły 62,5 mln zł. Spółka zanotowała w ub.r. stratę netto na poziomie 3,8 mln zł

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 8 mln zł kary dla One-2-One za konkurs sms-owy dla TVP 2

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
i bardzo dobrze. kantowali? niech płacą. oszuści.
8 8
odpowiedź
User
fifi
Ale jak niby kantowali? Przecież ten kto wysyłał esemesa nie miał lufy przy skroni i wiedział co robi.
8 8
odpowiedź
User
Gościu
mafia robi tak samo. Hazard jest mój. Nie chciałeś gościu dać haraczu dawaj wszystko. Kontrolują wszystko. Nawet loterie fantowe na balu przebierańców w przedszkolu
9 8
odpowiedź
User
MistrzCiętejRiposty
Matołów nie brakuje. Matoł zawsze wierzy w to, co mu się wciska. Np. że ktoś chce mu podarować auto. Matoł ma rodzinę i dlatego matoła trzeba chronić. Dlatego są kary za robienie ludziom wody z mózgu. Bo przecież - jeśli nawet "wylosowanym" zadawano jakieś pytanie, to nie było najtrudniejsze, prawda?!!
Ja się nie składałem na ten biznes, więc mnie jest ganz egal. Natomiast wnerwiają mnie te nieustające zachęty do esemesowania, jakby były najważniejszym punktem każdego programu - telewizyjnego czy radiowego. Dlatego nie cierpię Idiotenradia (cieszy mnie spadek jego słuchalności) i wciąż pytam, jakim prawem TVP żąda abonamentu mimo chłamu, jaki w tej tiwi dominuje. I odpowiadam sam sobie - prawem kaduka.
9 8
odpowiedź
User
Mirek
To ustawa jest zła, nie działania spółki. Ustawa jest tak napisana, że moja firma chcąc zrobić jakiś konkurs dla klientów z losowaniem nagród nie może tego zrobić. To jest chore.
8 8
odpowiedź