SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

805 tys. abonentów platformy N na koniec 2010 roku

Platforma N zakończyła 2010 rok z liczbą 805 tys. abonentów, czyli o 16 proc. większą niż rok wcześniej. Prezes Grupy TVN Markus Tellenbach liczy, że na koniec br. platforma będzie mieć 900 tys. klientów.

805 tys. abonentów platformy N na koniec 2010 roku

W 2010 baza abonentów netto powiększyła się o 113 tys. klientów, z czego 60 proc. przyrostu miało miejsce w IV kwartale ub.r., tradycyjnie najważniejszym okresie dla rynku płatnej telewizji satelitarnej.

Dla porównania, Cyfrowy Polsat, największa platforma satelitarna w Polsce, w ub.r. pozyskała ponad 230 tys. klientów i zakończyła rok z liczbą 3,43 mln abonentów. Z kolei liczba klientów Cyfry+ nie zmieniła się i wyniosła na koniec grudnia ub.r. 1,55 mln.

Pre-paidowa Telewizja na kartę miała na koniec 2010 roku 712 tys. użytkowników, z czego 322 tys. stanowili klienci płacący za doładowanie. Ich liczba była wyższa o 23 proc. niż rok wcześniej. W tej liczbie znalazło się tez 31 tys. aktywnych klientów oferty Telewizji na kartę HD, która ruszyła w maju br. Tellenbach liczy, że klienci pre-paidowej oferty HD migrować będą do platformy N.

ARPU (średni przychód na abonenta) platformy N w IV kwartale br. wyniosło 60,2 zł i było o 5 proc. wyższe niż rok wcześniej. Wzrost ten wynikał głównie z przeprowadzonej w czerwcu br. podwyżki cen. Z kolei ARPU Telewizji na kartę SD wyniosło w tym okresie 11,4 zł (wzrost o 46 proc. w stosunku do IV kw. 2009 roku), a ARPU pre-paidowej oferty HD wyniosło 21,2 zł.

Markus Tellenbach liczy, że na koniec 2011 r. z platformy N korzystać będzie 900 tys. abonentów, zaś 100 tys. klientów będzie mieć Telewizja na kartę HD. Powyższe przewidywania nie obejmują jednak sytuacji, gdyby N zdobyła prawa do pokazywania meczów Ekstraklasy, o które zabiega. W 2010 roku nastąpić też powinien niewielki wzrost ARPU dzięki zwiększonej sprzedaży usług o wyższej wartości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 805 tys. abonentów platformy N na koniec 2010 roku

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jak jest prawda?
A tak naprawdę to ilu klientów ta naj naj naj naj "n"-ka ?
Chodzi o tych klientów którzy to z własnej i nieprzymuszonej woli nabyli ten cudowny zestawik satelitarny ? Ile osób stało się posiadaczami "n" w pakiecie z nowo nabytym telewizorem :P :D Ile osób przedłuża umowę po darmowym okresie :P :D Ile zestawów zostało rozprowadzonych przez samych pracowników w kręgu rodziny :P Ilu to zięciów kupiło w prezencie dla teściowych zestawik "n"-ki pod choinkę :P :D ....ha ha ha ha
8 8
odpowiedź
User
widz
z tego co widzę nka ma b.dobrą ofertę
8 8
odpowiedź
User
WW
Ta nka jest nic nie warta. Same szmaty występują. Telewizja dla frajerów :)
8 8
odpowiedź
User
ronald
Ja nie narzekam, sam bez przymuszonej woli wybrałem tę platformę. I jeśli będą nadal się tak rozwijać to zostanę. Oczywiście każdy news dotyczący którejś z sat (a w szczególności nki) staje się tematem trollów.
8 8
odpowiedź
User
wolly
nikt mnie nie zmuszał do zakupu enki. umowa kończy mi się za rok i nie wiem czy będę przedłużać. jak dotąd jest ok i nie narzekam. Ale wiadomo jak się okażę, że jest coś lepszego i tańszego to będę się zastanawiał nad przedłużeniem umowy. Obserwuję co się dzieję i widzę, że się starają. Jeszcze parę programów by się przydało, ale cóż czas pokaże.
8 8
odpowiedź