SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

86 proc. Polaków uważa że leki są za drogie, ale tylko połowa kupowałaby je bezpośrednio od lekarzy

Mieszkańcy Europy Środkowej i Niemiec są zgodni, że leki oferowane na receptę w aptekach są za drogie. Jednak tylko Czesi chętnie by je nabywali bezpośrednio od lekarzy - wynika z badania Reader’s Digest.

Shutterstock.com Article

9 na 10 Czechów twierdzi, że leki dostępne w tamtejszych aptekach są zdecydowanie za drogie. Polacy uplasowali się tym sondażu na drugim miejscu - 86 proc. obywateli naszego kraju sądzi, że apteki oferują farmaceutyki po zbyt wygórowanych cenach. Z tym poglądem zgadza się 85 proc. Rumunów i jedynie 66 proc. Niemców.

W badaniu zapytano również respondentów o to, czy w formie alternatywy byliby skłonni kupować leki bezpośrednio u lekarzy. Okazało się, że ponad trzy czwarte mieszkańców Czech chętnie zaopatrywałoby się w leki u lekarzy, gdyby dzięki temu mieli za nie mniej zapłacić. Średnio co drugi ankietowany Polak (55 proc.) jest tego samego zdania. Również połowa rumuńskich respondentów chętnie skorzystałaby z opcji zakupu leków u lekarzy. Najbardziej sceptycznie do tego pomysłu okazali się być nastawieni mieszkańcy Niemiec - 34 proc. z nich wyraziło chęć skorzystania z takiej możliwości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 86 proc. Polaków uważa że leki są za drogie, ale tylko połowa kupowałaby je bezpośrednio od lekarzy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomik
Oglądam dość często angielskie a czasem amerykańskie kanały sportowe. Tam w jednym, ok. 2 minutowym bloku reklamowym pojawi się czasem reklama co najwyżej 1 leku. W Polsce tylko mówi się o nadużywaniu leków wśród Polaków. Ale co się dziwić skoro ekrany telewizorów omal nie pękają od reklam leków głównie na przeziębienie w którym każdy musi być nr 1 bo inaczej by się nie sprzedał a nazw leków w reklamach TV jest tyle że trudno je nawet zapamiętać.
9 8
odpowiedź