SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

87% KUPUJĄCYCH SKORZYSTA Z OFERT Z OKAZJI BLACK FRIDAY

W okresie 1-30 września 2021 roku Offerista Group Poland przeprowadziła badanie online na platformie z gazetkami promocyjnymi Ofertolino.pl. Wzięła w nim udział reprezentatywna grupa 272 konsumentów w wieku od 18 do 65 lat z Warszawy, Katowic i innych części Polski. Black Friday już tuż tuż, 26.11.2021, a dzięki tej ankiecie chcemy zbadać postawy konsumentów wobec zakupów w Black Friday w tym roku.

Article

Oto kilka ciekawych spostrzeżeń, które wynikają z wyników badania.

Ponad 87% uczestników badania twierdzi, że zamierza w tym roku zrobić zakupy podczas Black Friday.

Trzy najważniejsze kategorie planowanych zakupów w tym roku to: Odzież/obuwie/akcesoria sportowe, Kosmetyki i Sprzęt AGD.

Ponad 49% badanych szuka atrakcyjnych ofert z okazji Black Friday w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), 32% korzysta z oficjalnych stron internetowych marek jako głównego źródła informacji o okazjach, a ponad 36% sprawdza reklamy telewizyjne.

Blisko 40% badanych, którzy planują zakupy podczas Black Friday 2021, zamierza zrobić zakupy online.

Ponad 51% woli płacić za zakupy gotówką, a prawie 28% użyłoby do tego karty.

Większość badanych konsumentów (28%) nie podjęła jeszcze decyzji, ile wyda, 20% planuje wydać poniżej 250 zł, a 16% między 250 zł a 300 zł.  

Główne powody, dla których prawie 13% respondentów nie planuje w tym roku zakupów w Black Friday, to brak wiary w prawdziwość proponowanych promocji (43%), niepewność finansowa (35%) oraz brak potrzeby kupienia czegoś konkretnego (35%). Jednak 68% z nich jest gotowych skorzystać z okazji, jeśli znajdzie naprawdę dobrą ofertę.

Aby promować swoje oferty z okazji Black Friday w tym roku, detaliści i marki mogą skorzystać z doświadczenia Grupy Offerista w cyfrowym marketingu detalicznym. Firma oferuje różnorodne rozwiązania, dzięki którym każda firma może być tam, gdzie jej klienci spędzają najwięcej czasu: przed swoimi telefonami, tabletami i laptopami. Oferowane przez Offerista Group Poland rozwiązania 360° Digital Solutions mogą być dokładnie dopasowane do celów i potrzeb każdej branży.  Za pośrednictwem Ofertolino.pl i jego rozbudowanej sieci platform partnerskich przedsiębiorcy mogą z powodzeniem promować swoje oferty specjalne z okazji Black Friday, korzystając z bogatego zestawu narzędzi marketingowych do pozycjonowania wielokanałowego: notyfikacje push na stronie internetowej, onsite i w aplikacjach, cyfrowe katalogi dystrybucyjne, reklamy na portalach społecznościowych, newsletter itp.

Z pełnymi wynikami ankiety dotyczącej Black Friday można zapoznać się tutaj. Cytowanie badania lub jego fragmentów jest niedozwolone bez podania źródła, którym jest Offerista Group Poland, ankieta online zamieszczona na Ofertolino.pl.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
O Grupie Offerista:

Misją Offerista Group Poland jest obsługa sektora retail (sieci handlowych i marek) i pomoc w skuteczniejszym dotarciu do klientów poprzez redukcję papierowych broszur i zwiększenie inwestycji w kanały cyfrowe i mierzalne.

Firma jest popularna w kraju dzięki aplikacji mobilnej i serwisowi dystrybucji gazetek promocyjnych Ofertolino.pl, działa też w 9 innych krajach w Europie, a także w RPA, jest częścią niemieckiej Offerista Group. Teraz przenosi te ambicje na poziom europejski, mając na celu stworzenie europejskiego lidera marketingu detalicznego.