SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

93 proc. pracowników handlu pracuje w weekendy, 2/3 ma na to wpływ

Wpływ na grafik i możliwość wyboru dni pracujących deklaruje 2/3 pracowników centrów handlowych. Natomiast 93 proc. decyduje się na pracę zarówno w dni robocze, jak i w dni weekendowe, czyli w sobotę i w niedzielę - wynika z badania Kantar Millward Brown.

fot. shuttlerstockArticle

Na pytanie "Jaki jest Pana/Pani wpływ na decyzję o pracy w niedziele?", 61 proc. pracowników odpowiedziało, że praca w niedzielę wynika z ich grafiku, na który mają wpływ i który mogą dostosować indywidualnie.

Na możliwość zamiany pracy w niedziele na inne dni tygodnia istotnie częściej wskazywały osoby w wieku do 30 lat. Natomiast 7 proc. przyznało, że samodzielnie zgłasza się do pracy w niedziele.

Mimo możliwości dostosowania grafiku do indywidualnych preferencji, 93 proc. osób decyduje się na pracę zarówno w dni robocze, jak również w weekendy. Chęć podejmowania pracy w weekendy wynika w dużej mierze ze struktury demograficznej pracowników centrów handlowych. Są to w przeważającej większości osoby młode, nieposiadające dzieci, część kontynuuje edukację.

Elastyczny czas pracy został również wskazany jako jeden z trzech najczęstszych powodów podjęcia pracy w handlu. I o ile na możliwość kontaktu z ludźmi oraz możliwość podjęcia pracy odpowiadającej kwalifikacjom istotnie częściej wskazywały osoby posiadające dzieci, to elastyczny czas pracy był najważniejszy właśnie dla osób w wieku do 30 lat. Co piąta osoba wskazała natomiast, że powodem pracy w handlu był brak alternatywy – była to jedyna praca, jaką udało im się znaleźć. Taką odpowiedź istotnie częściej udzielały kobiety.

Badanie zostało zrealizowane przez Kantar Millward Brown w dniach 31 lipca – 6 sierpnia 2017 r., metodą wywiadów bezpośrednich, wśród pracowników wylosowanych centrów handlowych na terenie całej Polski. Wielkość próby n=800, błąd pomiaru 3,5%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 93 proc. pracowników handlu pracuje w weekendy, 2/3 ma na to wpływ

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl