SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

95% Polaków ma problemy ze śniegiem i oblodzeniem wokół swojego domu

Na problemy ze śniegiem i oblodzeniem wokół swojego domu narzeka 95% społeczeństwa. Najczęściej są to wysokie koszty, problemy z dojazdami oraz naprawami domu i samochodu. Znacznie częściej w okresie zimowym na niedogodności skarżą się kobiety - wynika z badania Millward Brown SMG/KRC.

95% Polaków ma problemy ze śniegiem i oblodzeniem wokół swojego domu

40% Polaków uważa odśnieżanie za największy problem związany ze śniegiem i oblodzeniem wokół domu. Jedną z przyczyn jest konieczność wcześniejszego wstawania, na co narzeka 58% respondentów.

55% badanych samemu zajmuje się odśnieżaniem i jest to głównie zajęcie dla mężczyzn. Jednak 38% respondentów powierza ten obowiązek komuś innemu z rodziny: partnerowi lub dzieciom. 2% Polaków zleca odśnieżanie innej osobie lub firmie. 1% badanych nie wie, kto zajmuje się odśnieżaniem w ich gospodarstwie domowym.


 

Badani jako największe problemy wymienili śnieg na chodniku, na podjeździe i przed garażem (74%) oraz oblodzone chodniki i schody domu (70%). Kolejne niebezpieczeństwa czyhają na dachu, w tym zalegający śnieg (44%) i sople (36%).

53% kierowców nie może wyjechać z własnego garażu z powodu zalegającego śniegu, a 39% nie może wyjechać z oblodzonego podjazdu.

Śnieg i lód powodują także uszkodzenia w konstrukcji domu. Najczęściej są to zatkane, zamarznięte oraz zniszczone rynny (24% odpowiedzi), zniszczona elewacja budynku (16%) oraz zamarznięte rury centralnego ogrzewania i rury wodociągowe (12%).

Raport "Polacy a odśnieżanie" został przygotowany przez Instytut Millward Brown SMG/KRC dla firmy Danfoss. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 17-24 października 2012 r. metodą indywidualnego wywiadu telefonicznego realizowanego techniką CATI na próbie 426 osób mieszkających w domach jednorodzinnych wolnostojących lub w zabudowie szeregowej w następujących lokalizacjach: Warszawa, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Aglomeracja Katowicka, Kraków, Białystok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 95% Polaków ma problemy ze śniegiem i oblodzeniem wokół swojego domu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gianni
Ja znalazlem sposob na oblodzenie i zalegajacy snieg, posypie eistiger i przez kilka dni mam spokoj. Polecam
8 8
odpowiedź