SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ABC Data wejdzie do Bułgarii, na Węgrzech akwizycja

Dystrybutor IT, spółka ABC Data, która pod koniec ubiegłego roku przeprowadziła akwizycję rumuńskiego Scop Computers, nadal prowadzi prace związane z wejściem na rynki Bułgarii oraz Węgier, poinformował prezes Marek Sadowski w rozmowie z agencją ISB.

ABC Data wejdzie do Bułgarii, na Węgrzech akwizycja

Z jego wypowiedzi wynika, że do Bułgarii spółka chce wejść w sposób organiczny, natomiast w przypadku Węgier bardziej prawdopodobna jest akwizycja.

„Zgodnie z naszą strategią chcemy być obecni na wszystkich rynkach 'nowych' krajów Unii Europejskich. Najistotniejsze dla nas w tej chwili jest wejście na największe z tych, które nam jeszcze pozostały, czyli m.in. Bułgarii i Węgier" – powiedział Sadowski.

ABC Data działa na rynkach Polski, Czech i Słowacji; w ub. roku rozpoczęła także działalność na rynku litewskim (zarejestrowała tam spółkę i obsługuje go z magazynu warszawskiego) i przejęła kontrolę nad rumuńskich Scop Computers.

Po przejęciu Scop Computers, przedstawiciele ABC Data informowali, że następnym zagranicznym rynkiem „w kolejce" może być Bułgaria. ABC Data mogłaby obsługiwać ten rynek z magazynu w Rumunii, nie realizując przejęcia, a jedynie rejestrując spółkę zależną. Podobnie zrobiono w przypadku Litwy, a wcześniej Słowacji. Wejście do Bułgarii miałoby być możliwe na przełomie tego i następnego roku.

Prezes ABC Data nie spodziewa się znaczących ruchów konsolidacyjnych na polskim rynku. Według niego, w najbliższym czasie, bardzo mało prawdopodobne jest połączenie graczy z czołowej czwórki polskiego rynku (ABC Data, AB, Action oraz Tech Data).

„Należy pamiętać, że na takich transakcjach korzysta często konkurencja, taka transakcja nie oznacza po prostu zsumowania przychodów, raczej utratę części z nich" – ocenił Sadowski.

Wcześniej ABC Data podała prognozę na 2011 r., a także zaktualizowała oficjalne oczekiwania dotyczące 2010 r. Zgodnie z nimi, zysk netto ma wynieść 39,00 mln zł w 2010 oraz 46,01 mln zł w tym roku. Przychody mają kształtować się odpowiednia na poziomie 2,72 mld zł oraz 3,37 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ABC Data wejdzie do Bułgarii, na Węgrzech akwizycja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl