SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ABI: 106 mln użytkowników światłowodowego internetu w 2014 r.

Globalna liczba subskrybentów stałego szerokopasmowego dostępu do sieci zwiększy się do 501 milionów na koniec 2014 roku.

ABI: 106 mln użytkowników światłowodowego internetu w 2014 r.

106 milionów z nich będzie korzystać z usług opartych na technologii światłowodowej - prognozuje firma badawcza ABI Research. Na koniec ubiegłego roku na świecie było 44 miliony takich użytkowników.

Ogólna liczba subskrybentów stałego szerokopasmowego internetu sięgnęła na koniec grudnia poziomu 422 milionów i była o 9 proc. większa w porównaniu ze stanem sprzed dwunastu miesięcy.

Najpopularniejszą technologią dostępu była DSL, z której korzystało 65 proc. subskrybentów. Co czwarty użytkownik korzystał z technologii kablowej, a 11 proc. ze światłowodowej.

Ta ostatnia najpopularniejsza jest w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie mieszka 84 proc. ogółu użytkowników światłowodowego internetu na świecie. Z kolei w Europie Zachodniej jest zaledwie niecałe 2 miliony takich subskrybentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ABI: 106 mln użytkowników światłowodowego internetu w 2014 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl