SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ABI: 186 mld USD przychodu ze stacjonarnego szerokopasmowego internetu w 2011 r.

Bieżący rok jest dla globalnego rynku stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do internetu okresem stałego wzrostu - zarówno pod względem liczby subskrybentów jak i wielkości przychodu.

ABI: 186 mld USD przychodu ze stacjonarnego szerokopasmowego internetu w 2011 r.

Z danych firmy badawczej ABI Research wynika, że w III kwartale 2010 roku globalny przychód z usług oferujących stacjonarny szerokopasmowy dostęp do sieci wyniósł 44,4 miliarda dolarów. To o 10 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2009.

Największy udział w rynku ma cały czas platforma DSL, która generuje blisko 60 proc. globalnego przychodu ze stacjonarnego szerokopasmowego internetu. Jednak według Jasona Blackwella, dyrektora w ABI, "ze względu na nasycenie rynku w większości regionów tempo wzrostu DSL zwolni, szczególnie w tych krajach Europy Zachodniej, w których penetracja DSL przekracza poziom 50 proc."

Szybki wzrost w tym roku odnotowuje tymczasem rynek internetu światłowodowego, który może dostarczyć wystarczająco duże szybkości do zaoferowania konsumentom zaawansowanych usług, takich jak IPTV czy VOD. Firma badawcza prognozuje, że w przyszłym roku usługi światłowodowego internetu wygenerują przychód w wysokości powyżej 30 miliardów dolarów.

Z kolei globalny przychód na całym rynku stacjonarnego szerokopasmowego internetu ma według ABI sięgnąć w 2011 roku 186 miliardów dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ABI: 186 mld USD przychodu ze stacjonarnego szerokopasmowego internetu w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl