SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ACE wraca do poszukiwań celów do przejęć

Automotive Components Europe (ACE), producent części do hamulców samochodowych, zwiększył zatrudnienie we wrocławskiej fabryce i planuje obecnie powrót do akwizycji, poinformował prezes spółki Jose Manuel Corrales.

"Sytuacja na rynku części ustabilizowała się. Popyt ze strony producentów aut stopniowo się odbudowuje, co jest wynikiem znacznego spadku poziomu zapasów w całym łańcuchu dostaw" - powiedział Corrales w wywiadzie dla "Parkietu".

Dodał, że ze względu na poprawę sytuacji, ACE nie planuje dalszych zwolnień. Spółka ma fabryki w Hiszpanii, Polsce i w Czechach. "We wrocławskiej fabryce ze względu na wzrost zamówień zdecydowaliśmy się nawet zwiększyć zatrudnienie" - podkreślił prezes.

Ostatniego przejęcia ACE dokonało w połowie ub.r., kiedy przejęło czeskiego producenta komponentów żeliwnych, firmę Feramo Metallum International. Obecnie, ze względu na wzrostu popytu, spółka rozważa powrót do polityki przejęć.

"Myślimy o kolejnych akwizycjach. Kryzys sprzyja zakupom - wyceny zakładów w ciągu roku gwałtownie zmniejszyły się" - powiedział Corrales. ACE "ma już na oku" kilka podmiotów, w tym firmy zlokalizowane w Polsce.

Według niego, środki na przejęcia mogą pochodzić równie dobrze z emisji akcji, jak i z zaciągnięcia długu.

ACE chce m.in. dywersyfikować działalność w obrębie rynku części do aut, podał też "P"

"Naszą podstawową działalnością w najbliższych latach pozostanie produkcja części żeliwnych i aluminiowych do hamulców. Negocjujemy jednak zamówienia na żeliwne podzespoły do aut o innym charakterze" - powiedział Corrales.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 1 tys. euro skonsolidowanej straty netto wobec 6,49 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 56,23 mln euro wobec 75,85 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ACE wraca do poszukiwań celów do przejęć

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl