SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Acer: nowy monitor dla graczy i nowe projektory (wideo)

Acer zaprezentował 49-calowy monitor dla graczy Nitro El491CR P, projektor gamingowy Nitro G550 oraz serie projektorów PD1 i PL.

Acer Nitro El491CR PArticle

Acer Nitro El491CR P to nowy, ultrapanoramiczny monitor dla graczy z ekranem o proporcjach 32:9 i przekątnej 49 cali. Wyświetlacz DisplayHDR 400 z technologią AMD Radeon FreeSync oferuje obraz w jakości 3840 x 1080 DFHD, o promieniu krzywizny 1800R i częstotliwości odświeżania 144 Hz.

Technologia BlueLightShield eliminuje zjawisko migotania obrazu, dzięki czemu oczy nie męczą się podczas długotrwałego użytkowania monitora. Natomiast funkcja BPB umożliwia podzielenie ekranu na pół, gdzie każda połówka działa osobno, co oznacza, że na jednym monitorze można wyświetlać obrazy z dwóch niezależnych źródeł - jeden po lewej, drugi po prawej jego stronie. Fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Acer Display Widget daje użytkownikowi możliwość dzielić ekran wedle własnych preferencji i potrzeb na poszczególne przestrzenie oraz okna z użyciem klawiszy skrótu. Z kolei technologia Radeon FreeSync 2 odpowiada za płynność rozgrywki.

Wyświetlacz zastosowany w Nitro E1491CR P spełnia wymagania standardu VESA DisplayHDR 400.

Monitor Acer Nitro E1491CR będzie dostępny w Polsce od lipca br., w cenie 3799 zł.

Projektor gamingowy Acer Nitro G550 wyświetla obraz o jakości w standardzie Full HD. Nitro G550 korzysta z technologii ColorPurity i ColorBoost 3D. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1080p (1920 x 1080) o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz i czasie reakcji wynoszącym 8,3 ms.

Projektor wyposażono w szereg dodatków, w tym narzędzie Acer Display Widget (umożliwia konfigurację ustawień urządzenia), wbudowany głośnik o mocy 10 W, funkcję bezprzewodowego wyświetlania obrazu, Acer LumiSense (odpowiada za dynamiczną korekcję obrazu) oraz Acer Bluelight Shield (rozwiązanie pomagające chronić wzrok).

Współczynnik kontrastu wynosi 10000:1, a technologia DynamicBlack wzmacnia i dostosowuje efekt kontrastu do wyświetlanego obrazu analizując obraz klatka po klatce, by następnie skorygować moc oświetlenia w celu zoptymalizowania głębi odcieni czerni bez wpływu na poziom jasności obrazu.

Interfejs HDMI 3D sprawia, że projektor jest w stanie wyświetlać obraz 3D, który można oglądać po zastosowaniu okularów.

W projektorze zastosowano sześciosegmentowe koło kolorów RGBRGB w technologii ColorPurity. Kinową jakość obrazu zapewnia zastosowanie standardu Rec. 709 HDTV wykorzystywanego w branży filmowej. Zasada działania polega na tym, że na etapie postprodukcji każdej barwie przypisywany jest cyfrowy "identyfikator". Urządzenie obsługujące ten standard jest w stanie rozpoznać identyfikatory i przedstawić barwy w oryginalnej postaci, bez straty jakości czy zniekształceń wynikających np. ze zmiany formatu.

Wzmacniając jasność wyświetlanego obrazu, technologia ColorBoost3D redukuje zanik jasności i ogranicza zmianę barw w trybie wyświetlania zarówno 3D, jak i 2D-3D. Jednocześnie dba o odpowiednie nasycenie i temperaturę barw.

Nitro G550 jest także w stanie obsłużyć sygnał 4K HDR Rec. 2020 i przetworzyć go na obraz w rozdzielczości 1080p.

Projektor gamingowy Acer Nitro G550 będzie dostępny w Polsce od lipca br., w cenie 3399 zł.

Acer PD1 to seria bezprzewodowych projektorów LED formatu A4 o wadze 2,2 kg i grubości tylko 6 cm. Dedykowana ona jest osobom, których praca polega na prezentacjach u klientów.

Projektory oferują do 30 000 godzin pracy, stabilny poziom jasności obrazu, wbudowane głośniki o mocy 3 W, wyświetlanie obrazu w standardzie 1080p i obsługę standardu 4K.

Interfejs HDMI 3D sprawia, że projektory PD1 są w stanie wyświetlać obraz 3D, który można oglądać stosując odpowiednie okulary.

Korzystając z bezprzewodowego adaptera, użytkownik projektora może wyświetlać obraz z dowolnego urządzenia - niezależnie od tego, czy jest to smartfon z iOS, komputer z systemem Windows 10, czy też laptop/smartfon z Androidem.

Dostępna w urządzeniu funkcja Screen Mirroring, czyli bezprzewodowe przesyłanie obrazu, sprawia, że nie ma konieczności instalowania dodatkowych aplikacji, a treści mogą być wyświetlane bezpośrednio np. z nośnika danych USB.

Jasność na poziomie 3000 lumenów i technologia LED zapewniają kontrast wynoszący do 1000000:1. Zastosowanie trzech osobnych paneli emitujących czerwień, zieleń i kolor niebieski w technologii LED sprawia, że projektory pokrywają 85% przestrzeni kolorów NTSC, czyli od 1,2 do 1,4 razy więcej niż klasyczne projektory lampowe przy zachowaniu odpowiedniego poziomu balansu bieli.

Projektory z serii PD1 wyposażone są także w funkcję natychmiastowego włączania i wyłączania. Mają one również możliwość obracania się o 360 stopni przy dowolnym kącie nachylenia, co może być przydatne, kiedy prezentacja ma odbyć się np. w muzeum, na wystawie, w galerii handlowej, czy jako część imprezy branżowej organizowanej w większej przestrzeni.

Projektory Acer PD1 będą dostępne w Polsce od lipca br. Cena modelu PD1520Wi wyniesie 4199 zł, a PD1320Wi - 3399 zł.

 

Nowa gama projektorów laserowych Acer PL o zastosowaniu profesjonalnym obejmuje trzy modele: PL6310W, PL6510 i PL6610T. Za jasność wyświetlanego obrazu na poziomie 5500 lumenów, wydajność na poziomie do 30 000 godzin oraz ostrość i przejrzystość obrazu odpowiada tutaj laserowa dioda. Współczynnik kontrastu wynosi 2000000:1.

Zastosowanie fosforu do modyfikacji promienia lasera przekłada się na niższy pobór mocy oraz na 30% jaśniejszy wyświetlany obraz w porównaniu do wyświetlaczy lampowych o podobnych parametrach jasności wyświetlania.

Sercem serii projektorów PL jest laserowe źródło światła o jasności 5500 lumenów. Jako, że laser jest w stanie wygenerować światło o każdej długości fali, użytkownik nowych projektorów Acer zyskuje szerszy zakres przestrzeni kolorów i wyższą dokładność barw wyświetlanego obrazu bez utraty poziomu jasności. Seria projektorów PL gwarantuje wyświetlanie 94% palety kolorów RGB.

Każdy z nowych projektorów z serii PL ma możliwość obracania się o 360 stopni przy dowolnym kącie nachylenia. Stwarza to różne możliwości montażu urządzenia na potrzeby wyświetlania, odpowiednio do wymagań danej sytuacji i właściwości danego obiektu.

Tryb wyświetlania portretowego daje użytkownikowi możliwość ustawienia i zamontowania projektora bokami skierowanymi w górę i w dół, co może być szczególnie przydatne np. w muzeach, na wystawach, w galeriach handlowych czy na wydarzeniach branżowych różnego formatu. Korzystając z pokręteł znajdujących się na obudowie projektora można regulować przesunięcie soczewki w pionie, a także zmieniać format i rozmiar wyświetlanego obrazu.

Projektory z serii PL wyposażone są w uszczelniony silnik optyczny zgodny ze standardem bezpieczeństwa IP6X. Dzięki zgodności serii PL ze standardem HDBaseT (globalnym standardem łączności audio/video HD/Ethernet), nowe projektory Acer są również w stanie wyświetlać sygnał video transmitowany poprzez sieć LAN. Sygnał może być przesyłany przewodem o długości do 100 m.

Projektory PL obsługują także standard DICOM (obrazowanie cyfrowe i wymiana obrazów w medycynie) i umożliwiają wyświetlanie monochromatycznej dokumentacji medycznej (zdjęcia RTG, tomograficzne) w wysokiej jakości.

Wydajność zastosowanego lasera redukuje zanik jasności 8 razy lepiej niż projektor lampowy. Oznacza to, że jeśli projektor wyświetla obraz z jasnością na poziomie 5500 lumenów przez 2500 godzin, to odnotowany spadek poziomu jasności zamknie się w granicach 7%, podczas gdy w przypadku projektorów lampowych będzie to do 50%. Deklarowane 30 000 godzin pracy oznacza, że diody nie trzeba wymieniać przez ok. 10 lat przy użytkowaniu projektora średnio 8 godzin dziennie.

Projektorami z serii PL można sterować z poziomu sieci LAN. Użytkownik może zaplanować czas włączenia i wyłączenia projektora, a zdalne sterowanie urządzeniem odbywa się z poziomu strony internetowej (Windows lub macOS), z zastosowaniem rozwiązania do sterowania wieloma projektorami jednocześnie, a także z wykorzystaniem systemu powiadomień wysyłanych na skrzynkę mailową.

W modelach PL6310W i PL6510 dostępna jest również funkcja szybkiego włączania i wyłączania (12 sekund na każdą taką operację).

Projektory Acer z serii PL będą dostępne w Polsce od lipca br. Cena modelu PL6510 wyniesie 7199 zł, a PL6610T - 8499 zł. W przypadku modelu PL6310W cena zostanie podana w późniejszym terminie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Acer: nowy monitor dla graczy i nowe projektory (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl