SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adam Jakuć nowym naczelnym dwóch dzienników Polska Press, poprzednio doradzał wojewodzie

Od środy 14 lipca redaktorem naczelnym „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego” (Polska Press) będzie Adam Jakuć. Zastąpi na tym stanowisku Jarosława Jabłońskiego.

Adam Jakuć Article

W komunikacie Polska Press podano, że Jarosław Jabłoński rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

Poprzednio Adam Jakuć pracował w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, od 2018 roku był doradcą. Wcześniej przez ponad 10 lat był związany z branżą mediów.

Zaczął w Polskim Radiu Białystok, potem przez wiele lat był związany z Telewizją Polską jako reporter „Teleexpressu”, a także prezenter i reporter programów „Obiektyw”, „Strefa Bezpieczeństwa” i „Turbo Podlasie”, a także gospodarz „Gościa Dnia”. W latach 2013-2018 był redaktorem naczelnym czasopiama „Supraśl Nasza Gmina" oraz dyrektorem Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Adam Jakuć napisał też scenariusze przedstawień "Sopoćko. Nieznana spowiedź spowiednika św. Faustyny" (2020), "Nie daj się wkręcić, babciu" (2017), "Jaskinia" (2010), "Show" (2008), "Sekta" (2007) oraz wyreżyserował sztuki teatralne "Nie daj się wkręcić, babciu" (2017), "Jaskinia" (2010), "Show" (2008), "Sekta (2007), "Oskar" (2006), "Od dziś będziemy dobrzy" (2005) i "Pokutnik z Osjaku" (2003).

Zmieniła się większość naczelnych w Polska Press

Na początku marca kupno Polska Press sfinalizował państwowy koncern PKN Orlen. Równocześnie z funkcji prezesa wydawnictwa odeszła Dorota Stanek, z początkiem kwietnia odwołanego Pawła Fąfarę jako członek zarządu ds. redakcyjnych zastąpiła Dorota Kania. W drugiej połowie kwietnia odeszli Magdalena Chudzikiewicz i wiceprezes Dariusz Świąder. W maju na prezesa firmy został powołany Tomasz Przybek.

Z początkiem czerwca redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej" została Alicja Giedroyć-Skiba, poprzedni naczelny Arkadiusz Franas rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron. W „Gazecie Lubuskiej" takiej stanowisko objął Janusz Życzkowski, dotychczasowy wicenaczelny Polskiego Radia Zachód. Zastąpił Szymona Kozicę, który pozostał w redakcji szefem działu Sport. Natomiast redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego" został Wojciech Wybranowski w miejsce Adama Pawłowskiego, a w „Dzienniku Łódzkim” i „Expressie Ilustrowanym” Marcina Kowalczyka na takim stanowisku zastąpił Mirosław Malinowski.

Z początkiem maja w „Dzienniku „Zachodnim” Marka Twaroga jako naczelny zastąpił Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice i Radiem EM. Twaróg pożegnał się na łamach z czytelnikami.  W „Dzienniku Polskim” i „Gazecie Krakowskiej” Wojciech Mucha zastąpił Jerzego Sułowskiego, zaś w styczniu br. w dzienniku „Polska Metropolia Warszawska” Pawła Siennickiego zastąpił Wojciech Rogacin. Rogacin przestał też szefować „Naszej Historii”, w maju z funkcji pierwszego zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika zrezygnował Witold Głowacki.  Na początku maja z „Dziennika Zachodniego” po 33 latach pracy zdecydował się odejść Janusz Szymonik przez wiele lat zastępca redaktora naczelnego.

Z kolei od początku lipca redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego” został Artur Kiełbasiński, zastąpił Mariusza Szmidkę.

W maju ze stanowiska odwołany został także Tomasz Pietraszak, dotychczasowy redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej", „Expresu Bydgoskiego" i „Nowości Dziennika Toruńskiego". Jego miejsce z początkiem czerwca zajął Marcin Habel z TVP3 Bydgoszcz.

Redaktorem naczelnym „Naszej Historii” przestał być Wojciech Rogacin (zastąpił Siennickiego na stanowisku szefa redakcji „Polski Metropolii Warszawskiej”). W maju z funkcji I zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika zrezygnował Witold Głowacki. - Nie widzę dla siebie miejsca w jego nowej formule przygotowywanej przez wydawnictwo - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl. Nowym naczelnym „Naszej Historii” został Tadeusz Płużański związany ostatnio z Telewizją Polską, utworzono radę naukową pisma na czele z dr. Piotrem Gontarczykiem.

Co wydaje Polska Press?

Polska Press wydaje 20 dzienników regionalnych W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych („Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”), a także prawie 150 tygodników lokalnych (m.in. „Nasza Historia”, „Moto Salon”, „Moto Salon Classic”, „Strefa Biznesu”, „Strefa Agro”) oraz bezpłatna gazeta „Naszemiasto.pl”.

Firma wydaje też ok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

Grupa kapitałowa Polska Press w 2019 r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 398,44 mln zł oraz zysku netto z 9,64 do 8,59 mln zł. Wpływy ze sprzedaży gazet zmalały o 8,9 proc., z reklam - o 4,9 proc., a liczba pracowników wynosiła 2 126.

Dołącz do dyskusji: Adam Jakuć nowym naczelnym dwóch dzienników Polska Press, poprzednio doradzał wojewodzie

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dh
Partyjny piesek.
42 16
odpowiedź
User
luk
a wójt pcimia obiecał ze nie będzie zmian
48 12
odpowiedź
User
Zosia
przynajmniej ładny...
29 19
odpowiedź