SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adam Michnik o władzy PiS: Polski tym palantom nie wolno oddać. Agora nie komentuje

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” (Agora) w programie Tomasza Lisa nazwał polityków rządzącej partii „palanty”. - Polski tym palantom nie wolno oddać - powiedział. Agora nie chce komentować tych słów, dwa lata temu za podobne wyrażenia na Twitterze upomniany został Wojciech Czuchnowski.

Adam Michnik, fot. Onet Article

W poniedziałek Tomasz Lis zaprosił do swojego programu Adama Michnika. Rozmowa dotyczyła głównie sytuacji powyborczej w Polsce.

- Koncepcja reżimu PiS-owskiego to jest putinowski model państwa, zakorzeniony w okresie międzywojennym i PRL-u – oceniał Michnik, dodając, że tradycje polskiej demokracji są „bardzo kruche”. Wskazał też, że po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach nie wyklucza w Polsce „Majdanu”.

Pod koniec wywiadu Tomasz Lis stwierdził: - Wielka lekcja z rządów PiS-owskich jest taka, że o ile wcześniej elity intelektualne i artystyczne kapitulowały wobec władzy, to tym razem postawiły widoczny opór. - Media, samorządy, rozmaite instytucje lokalnych skupisk - z tych wszystkich miejsc nie idzie przyzwolenie na ten język PiS-u. Jakby Polska została pęknięta. Wygramy! Wygramy! Polski tym palantom nie wolno oddać - skwitował Adam Michnik.

Słowa szefa „Gazety Wyborczej” wywołały sporo krytycznych komentarzy na Twitterze. Zwrócili na nie uwagę m.in. euro poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk i dziennikarz TVP Jacek Łęski. - Dziennikarska arystokracja pełną gębą - skomentował Łęski.

Agora – poproszona przez portal Wirtualnemedia.pl - odmówiła komentowania słów szefa „Gazety Wyborczej”. W lipcu 2018 roku redakcja „GW” upomniała swojego dziennikarza, Wojciecha Czuchnowskiego, gdy ten nazwał na Twitterze publicystę TV Republiki Jerzego Targalskiego jednym z „PiS-owskich świrów”, a dziennikarza „Sieci” Krzysztofa Feusette’a zaliczył do „żałosnych fiutów”.

- Redakcja „Gazety Wyborczej” nie akceptuje stosowania obraźliwego języka wobec nikogo. Autor przedmiotowego wpisu został upomniany w tej sprawie - przekazała wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

 

W poniedziałek po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów prezydenckich Tomasz Lis napisał na Twitterze: "W redakcji wszyscy zdołowani Zakończyłem  pierwszymi dwiema linijkami z hymnu harcerskiego: Wszystko co nasze Polsce oddamy. W niej tylko życie, więc idziem żyć". Lis od tygodni otwarcie popierał na Twitterze kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich - najpierw Małgorzatę Kidawę-Błońską, a potem Rafała Trzaskowskiego. Na początku czerwca Lis podpisał się na liście poparcia dla Trzaskowskiego (pochwalił się tym na Twitterze) i zachęcał do tego innych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Michnik o władzy PiS: Polski tym palantom nie wolno oddać. Agora nie komentuje

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adam
Dzięki takim Michnikom i Lisom PIS będzie rządził przez kolejne 8 lat. Niczego nie zrozumieli, że obrażaniem ludzi nie zdobędą poparcia. Jak to możliwe, że Lis przez 8 lat za PO pracował w TVP i prowadził swój program. Takie wtedy były obiektywne media.
71 4
odpowiedź
User
karol
Michnik niech pozdrowi brata stalinowskiego sędziego w Szwecji a najlepiej niech do niego dołączy jak tu mu się nie podoba.
61 14
odpowiedź
User
LG
Adaś, brakowało cię :))))))
36 3
odpowiedź