SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryszard Nowak donosi do prokuratury na Adama Michnika. „Porównanie Radia Maryja do sekty znieważyło o. Rydzyka”

Ryszard Nowak zapowiedział, że kierowany przez niego Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złoży w prokuraturze doniesienie na wypowiedź redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Adama Michnika z czerwca ub.r. na temat Radia Maryja. Chodzi o słowa, że rozgłośnia „to jest po prostu mowa nienawiści, to jest kłamstwo, oszczerstwo, podłość” oraz porównanie jej do sekty.

Adam Michnik i o. Tadeusz RydzykArticle

Zawiadomienie będzie dotyczyć słów wypowiedzianych przez Adama Michnika na początku czerwca ub.r. na spotkaniu w Gorzowie Wielkopolskim. Według relacji lokalnego wydania „Gazety Wyborczej” dziennikarz, opisując Radio Maryja wskazał na jego dwie warstwy, z których pierwsza jest związana z modlitwą i godna pochwały.

- Natomiast jest druga warstwa i to jest po prostu mowa nienawiści, to jest kłamstwo, oszczerstwo, podłość. Pod tym względem ojciec-dyrektor ma duszę jak step ukraiński - stwierdził Michnik. - Mentalność wyznawców Radia Maryja jest jak mentalność sekty, to jest Kościół w Kościele - dodał.

Według Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą ta wypowiedź stanowi znieważenie o. Tadeusza Rydzyka, założyciela i szefa Radia Maryja. Organizacja w komunikacie przypomniała, że zgodnie z art. 216 Kodeksu karnego za znieważenie za pomocą środków masowego komunikowania grozi grzywna albo do roku więzienia. Przytoczono też art. 256 Kodeksu karnego mówiący o karach m.in. za nawoływanie do nienawiści.

Ryszard Nowak zapowiedział, że doniesienie w tej sprawie zostanie w poniedziałek złożone w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Kiedy miesiąc temu Radio Maryja świętowało 26. rocznicę startu nadawania, na uroczystości obecnych było wielu przedstawicieli rządu, Kancelarii Prezydenta RP oraz Prawa i Sprawiedliwości. Odczytano okolicznościowe listy do o. Tadeusza Rydzyka skierowane m.in. przez prezydenta Andrzeja Dudy, ówczesną premier Beaty Szydło, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Według badania Radio Track od września do listopada ub.r. Radio Maryja miało 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Ryszard Nowak donosi do prokuratury na Adama Michnika. „Porównanie Radia Maryja do sekty znieważyło o. Rydzyka”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mon
W końcu ktoś powiedział głośno prawdę o tym radiu i od razu oskarżenie o znieważenie. Ale czy ktoś zauważył obelgi na B.Komorowskiego w czasie kampanii wyborczej? Za to, to radyjo nie zostało ukarane. W Polsce KK to jedna wielka sekta. Na szczęście dzięki romansowi kościoła i PiSu ma coraz mniej wyznawców. Lepiej być neutralnym wobec religii albo ateistą. Nadmierny fanatyzm szkodzi na mózg... i portfel.
odpowiedź
User
Jadźka
Trzeba zamknąć to radio, i wypędzić ich z Polski.
odpowiedź
User
dh
Banalna sprawa. Znaleźć w RM kłamstwa, oszczerstwa i podłość - żaden problem.
odpowiedź