SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Niedzielski na pytanie Beaty Lubeckiej o dymisję: po tym, jak pani zrezygnuje z pracy

Minister zdrowia Adam Niedzielski na pytanie od słuchaczy Radia ZET, kiedy poda się do dymisji, które zadała mu w porannym wywiadzie Beata Lubecka, stwierdził z uśmiechem: „Tuż po tym, jak pani zrezygnuje z pracy”. Niedzielski skrytykował też pytanie od słuchacza, na ile musi podporządkować się linii PiS w sprawie epidemii.

Article

Pytanie o termin dymisji zostało przeczytane przez Beatę Lubecką pod koniec części radiowej wywiadu z Adamem Niedzielskim (w poniższym nagraniu pada w 11. minucie). - O to pytają słuchacze, to jest najczęstsze pytanie, jakie padało w wielu pytaniach, które pojawiły się do pana - zaznaczyła dziennikarka.

Kiedy Niedzielski stwierdził: „Tuż po tym, jak pani zrezygnuje z pracy”, Lubecka spytała: „A dlaczego ja mam zrezygnować z pracy? Co ja mam wspólnego z walką z epidemią?”.

Minister zaznaczył, że nie rozumie tego pytania. - Po prostu pytający uważają, że pan jest nieskuteczny, jeśli chodzi o walkę z covid-19, bo przez rok umarło najwięcej Polaków od drugiej wojny światowej. Takie padają również sugestie ze strony słuchaczy - tłumaczyła Beata Lubecka.

 

Dziennikarze: arogancja i nerwy Adama Niedzielskiego

Ripostę Adama Niedzielskiego na pytanie o dymisję komentowali dziennikarze na Twitterze. - Ależ nerwowo wśród polityków władzy - stwierdził Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski. - Sympatyczny człowiek z ministra Niedzielskiego - ironizował Marcin Dobski z Salon24.pl.

- Pan minister chyba się pogubił... - napisał Jacek Czarnecki z Radia ZET. - Przyszłość rządu wisi na Lubeckiej. Ja się nie dziwię w sumie jest to solidna podpora - żartowała Dominika Długosz z „Newsweek Polska”.

- Minister zdrowia przebił Jacka Sasina, który w odpowiedzi na pytanie - również Beaty Lubeckiej w Radiu Zet - o zmniejszenie swoich zarobków w pierwszej fali pandemii, zapytał ją o zmniejszenie zarobków redaktorów - przypomniał Rafał Mrowicki z Wirtualnej Polski. - Myślę jednak, że minister pożegna się z pracą wcześniej i zostanie zapamiętany jako najgorszy szef resortu zdrowia w historii Polski - ocenił Michał Danielewski z OKO.press.

Marcin Celiński z „Liberte” stwierdził, że „arogancja praktycznie zawsze towarzyszy niekompetencji” i „ma służyć przykrywaniu własnej nieudaczności”.

Niedzielski do Lubeckiej: pani wybiera najbardziej prowokacyjne pytania

W drugiej części wywiadów, emitowanej tylko w interncie, Beata Lubecka zadaje rozmówcom pytania przesłane wcześniej przez słuchaczy. W rozmowie z Adamem Niedzielskim wśród pytań pojawiło się takie: „Czy pan minister jest przekonany w 100 proc. do tego, co robi i mówi, czy musi robić i mówić to zgodnie z linią partii wodzowskiej. Proszę o szczerą odpowiedź”.

- Rozumiem, że wybiera pani takie pytania najbardziej prowokacyjne. Jeżeli chce pani usłyszeć odpowiedź, to odpowiedź jest taka, że rozwiązania, które są prezentowane, powstają najczęściej w wyniku dyskusji z panem premierem, z panem prezesem - stwierdził minister zdrowia. Dodał jeszcze kilka zdań na ten temat.

Lubecka tłumaczyła, że musiała dokonać selekcji pytań, ponieważ minister zapowiedział, że rozmowa może potrwać najwyżej do 8:30.

- A tych pytań do pana było mnóstwo naprawdę. I są pytania do pana o wiele ostrzejsze, o wiele bardziej prowokacyjne, jeśli pan uznaje to pytanie za prowokacyjne - zaznaczyła dziennikarka.

Bez komentarza ministra o „Sylwestrze Marzeń” TVP

Inne z pytań od słuchaczy dotyczyło tego, czy w obecnej sytuacji covidowej powinny być organizowane plenerowe koncerty sylwestrowe, takie jak „Sylwester Marzeń” TVP w Zakopanem.

- Nie wiem, jak ta impreza będzie wyglądała, bo nie śledzę aż tak bardzo telewizji, więc trudno mi się do tego ustosunkować - zaznaczył Adam Niedzielski.

- Impreza w plenerze na pewno jest mniej obciążona ryzykiem rozprzestrzeniania infekcji, aczkolwiek moim zdaniem wszystkie te imprezy powinny być ograniczone naprawdę do niezbędnego minimum, a na pewno mieścić się w limitach wyznaczonych prawem - dodał.

Adam Niedzielski jest ministrem zdrowia od końcówki sierpnia ub.r. Od tego czasu wielokrotnie informował o sytuacji epidemicznej, w tym wprowadzanych lub wycofywanych obostrzeniach.

- Restrykcje oceniamy jako mniej skuteczne narzędzie do walki z pandemią niż te, które mamy, jak sprawna organizacja opieki zdrowotnej, szczepienia, a za chwilę będziemy mieli leki na COVID-19 - stwierdził w RMF FM pod koniec listopada. Zaraz potem ogłoszono niższe limity wypełnienia wielu miejsc publicznych.

W sondażu CBOS zrealizowanym od 29 listopada do 12 grudnia zaufanie do Adama Niedzielskiego wyraziło 29 proc. respondentów, nieufność - 34 proc., a obojętność - 13 proc. 18 proc. stwierdziło, że nie zna ministra zdrowia.

Beata Lubecka prowadzi poranne wywiady polityczne w Radiu ZET od września 2018 roku, wcześniej była związana m.in. z Polsat News.

Według badania Radio Track od września do listopada br. Radio ZET miało 13,8 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 12 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Adam Niedzielski na pytanie Beaty Lubeckiej o dymisję: po tym, jak pani zrezygnuje z pracy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Byku kotek
Tak słuchałem i nie dowierzałem
odpowiedź
User
Jutub
Wcale się nie dziwię Gowinowi że wyszedł z rządu mając do czynienia z takimi narcyzami
odpowiedź
User
wrak aneksu z likwidacji wsi
Hehe, Adam upadłeś nisko ale dalej jedziesz na pełnej w stronę szamba, szorując ry jem po podłożu.
odpowiedź